Začne to v Androidu 14. Podívejte se, jak bude probíhat přesun eSIM mezi dvěma smartphony

  • Google má hotový systém pro přesun eSIM
  • Fungovat bude už od Androidu 14
  • Nebude však součástí úvodního nastavení nového telefonu

Zatímco přesun nanoSIM karty z jednoho telefonu do druhého zvládne za pomocí přibaleného špendlíku opravdu každý, o eSIM se to rozhodně tvrdit nedá Právě nemožnost snadných přesunů eSIM karet je zatím největší brzdou této technologie, které měla v době své premiéry primárně ušetřit místo v telefonu. Google nemožnost přesunů eSIM karet nakousl už letos v únoru, a zdá se, že rozhraní a funkce pro přesun eSIM mezi smartphony jsou konečně hotové. 

Nová funce pro přesun eSIM bohužel není k dispozici při úvodním nastavování telefonu, ale budete ji muset vyvolat manuálně přes systémové nastavení. Na současném smartphonu si necháte zobrazit, buď aktuální QR kód, který jste použili pro nastavení eSIM u původního zařízení, nebo nově vygenerovaný QR kód, jehož načtením zahájíte samotný přenos eSIM do nového telefonu. Na něm budete muset samozřejmě celý přenos ručně také dokončit. 

Klepněte pro větší obrázek
Tato nabídka pro přenos eSIM by měla být přístupná ve všech telefonech s Androidem 14. Najdete ji ve Správci SIM po stisknutí tlačítka pro přidání eSIM. Na starším telefonu si zobrazíte QR kód k eSIM a novým telefonem jej načtete

I přesto to ale bude daleko rychlejší řešení, než za současného stavu. Aktuálně je nutné eSIM na původním telefonu nejprve deaktivovat, a až poté ji můžete znovu aktivovat na novém zařízení. Jenže, bez asistente operátora to pokaždé nefunguje. QR kódy bývají jednorázové, a tak při změně telefonů musíte kontaktovat infolinku vašeho operátora a zažádat o nový kód.

Jedni z prvních, kteří si přesuny vyzkouší, budou zákazníci německého Teutsche Telekom, což by se teoreticky mohlo promítnout i v dřívější dostupnost služby pro uživatele českého T-Mobile. Přenosy eSIM by však měly fungovat globálně, což má být termínově spjato s vydáním finální verze Androidu 14. Řádově se tak bavíme spíše o dnech a týdnech, nikoliv o měsících. 

Zdroj: AssembleDebug

Diskuze (10) Další článek: Ukrajina si připomíná 32. výročí nezávislosti. S O2 dnes celý den můžete volat na ukrajinská čísla zdarma

Témata článku: Google, , , , , Telefon, Nastavení, Kód, Přenos, Karta, Nový telefon, Přesun,