Žádný „miláček zákazník“. Na místní applisty míří phishingový útok, který mate výbornou češtinou

Většina uživatelů hraček od Applu si myslí, že se jich kybernetická rizika netýkají. Co se týče virů, je jich jistě méně než jinde, ale phishing se nevyhýbá ani applistům. Společnost Kaspersky zachytila na 850 phishingových e-mailů cílených přímo na české uživatele zařízení značky Apple.

K jejich zachycení došlo prostřednictvím služby Kaspersky Security Network – útočníci se vydávali za společnost Apple a pod záminkou přenastavení přihlašovacích údajů z důvodů bezpečnosti se snažili z uživatelů vylákat Apple ID. Útok je o to zákeřnější, že hackeři používají téměř bezchybnou češtinu i s diakritikou a snaží se napodobit oficiální tón podobných sdělení. Všimnout si lze mírně rozhozeného fontu a protaženého loga společnosti.

Apple ID je přitom základní uživatelský účet vedený ve společnosti, který je nutný k přihlášení se prakticky ke všem on-line službám a produktům Applu. Jedná se nejen o iCloud, ale i App Store, Apple Music atd. K vytvoření stačí použít jakoukoli stávající e-mailovou adresu, založit si lze samozřejmě i novou ve formátu @icloud.com.

Diskuze (53) Další článek: Týden mobilně 551: Krásné nové technologie zlevní povinné ručení i zdravotní pojištění

Témata článku: Bezpečnost, Apple iCloud, Kaspersky, Malware, Apple Music, Čeština, Uživatelé, Miláček, Apple id


Určitě si přečtěte