Zahrát si hru dřív, než ji stáhnete celou do mobilu? Google už to umí

Rozmachu mobilních her a herních telefonů se začínají přizpůsobovat i operační systémy. Google nyní představil několik herních vychytávek pro Android 12. Tou první je herní dashboard, podobný tomu, jaký známe z nadstaveb některých herních telefonů. Při hraní umožní zobrazit ovládací centrum, které hráči pomůže optimalizovat výkon, zobrazit obnovovací frekvenci obrazovky (FPS) u her, nahrávat nebo dokonce přímo streamovat skrze YouTube.

Novinkou je také herní režim, který umožní maximalizovat výkon telefonu a tím pádem i FPS her. Zároveň při hraní omezí nepotřebné funkce, aby zvýšil výdrž baterie. Pro herní mód Google vytvořil samostatné API pro napojení nadstaveb různých výrobců. Mezi prvními, které jej začnou využívat, mají být smartphony od Samsungu.

Poslední zajímavou vychytávkou je funkce, kterou dobře znají majitelé herních konzolí. Tou je schopnost hrát hry z obchodu Play, ještě před samotným kompletním stažením do telefonu. Podporované hry budou distribuovány tak, aby se nejprve stáhly ty části, nutné ke spuštění. Tuto funkci ocení zejména uživatelé s pomalým internetovým připojením. Hry, na jejichž stažení jste museli čekat minuty, nyní můžete spustit pouze několik sekund po začátku stahování. Google k tomuto triku využije nový formát aplikací s koncovkou .aab.

Představení funkce Play as you download:

Zdroj: Developer Google

Diskuze (3) Další článek: Datamanie je zpátky. I letos můžete mít u O2 celých 100 GB za 300 Kč. Ale pospěšte

Témata článku: Google, Android, Smartphony, Mobilní aplikace, Google Play, Mobilní hry, Hry, YouTube, Android 12, API, Mobilní hra, Hra, Funkce, Operační systém, Telefon, Mobil, AAB, FPS, Play as you Download, Telefony s Androidem na Heureka.cz