Zajímavé využití virtuální reality v praxi. Tobogán s VR brýlemi je už i v Česku!

Od mobilní virtuální reality se před několika lety očekávaly doslova zázraky. Segment slibně začal „brýlemi“ Google Cardboard, na nějž brzy navázal Samsung se svými Gear VR, a později se přidali i další. Za poslední pár let však segment spíše stagnoval, možná i proto, že se hledalo nějaké smysluplnější využití VR brýlí, než je jen domácí hraní her, z něhož vás stejně brzy začnou bolet oči.

Zdá se, že na jedno s možných využití přišel německý výrobce tobogánů Wiegand Waterrides. Společnost se spojila s firmou Ballast VR, a navrhla systém pro virtuální realitu, který může být adaptován na každý existující tobogán. Řešení spočívá v přesném namapování jízdy v tobogánu, které se následně převede do různých virtuálních prostředí. 

Jízda na tobogánu s brýlemi virtuální reality:

Německá firma navrhla od píky i samotné VR brýle, které jsou pohodlné na nošení a samozřejmě voděodolné. Důraz s se kladl i na snadnou dezinfekci brýlí, do kterých před jízdou jen přiblížením k terminálu „nahrajete“ vybrané VR prostředí, a následně si vychutnáte samotnou jízdu. VR prostředí lze navíc v systému průběžně měnit, takže při opětovných návštěvách aquaparků si ze stejného tobogánu odnesete úplně jiný zážitek.

Tobogán s VR brýlemi je již nainstalován v Německu (Theme Erding), Rakousku (Sonnentherme Lutzmannsburg) a dokonce i u nás (Aquapalace Praha). Každá Jízda s VR brýlemi přijde na 2 eura, tj. na cca 50 Kč.

Váš názor Další článek: Na Apple Watch může prasknout sklo. Máte nárok na bezplatnou výměnu

Témata článku: VR brýle, Ostatní, Brýle, Virtuální realita, Gear VR, Google Cardboard, VR, Využití, Německo, Rakousko, Realita, Jízda, Česká republika


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz