Zajímavé weby o Sony Ericssonu T610

Na internetu se objevuje čím dál víc webových stránek zaměřených na Sony Ericsson T610 a jeho sourozence. Na všech najdeme vesměs to samé, proto se ptám, jestli to má vůbec smysl. V článku najdete spoustu odkazů na české i zahraniční stránky.
Zajímavé weby o Sony Ericssonu T610
Na českém internetu se objevuje čím dál víc webů, které se zaměřují na Sony Ericsson T610 a jeho sourozence. Konkrétně modely T630 a Z600. T610 se pomalu ale jistě stává živou legendou. Mezi lidmi se jedná o velmi rozšířený model, který je i přes své mouchy velmi populární a spoustě uživatelů vyhovuje.

Ruku v ruce s tímto jevem jdou i zmiňované weby. Čím více uživatelů T610, tím více se takových internetových stránek objevuje. Bohužel kvantita nejde v tomto případě ruku v ruce s kvalitou, což může být velká chyba. K napsaní tohoto článku mě přivedl člověk, který rozhlásil, že zakládá další web zaměřený na Sony Ericsson T610.

Tuzemské weby

Dovolím si tvrdit, že virtuálním domovem českých uživatelů Sony Ericssonu T610 je stránka T610.cz. Vznikla zde jakási komunita, která velmi živě diskutuje a sděluje si veškeré zkušenosti se zmiňovanými modely. Máte-li s T610 nebo jedním z jeho sourozenců problém nebo se o něj jen zajímáte, najdete zde spoustu použitelných informací. Na druhou stranu je T610.cz jen diskusní fórum, ze kterého nemůžete stahovat melodie, obrázky, hry, schémata, software apod.

K tomuto účelu jsou určeny jiné weby, které díky T610, T630 nebo Z600 vznikly. Z těch český namátkou jmenuji:

Nechte si v kterémkoli českém nebo zahraničním vyhledávači najít všechny odkazy pomocí výrazu „T610“ a uvidíte, kolik takových webů je. Některé z nich jsou dokonce na více adresách.

Poznámka: Pokud se někdo cítí dotčen, že jeho web jsem v seznamu opomněl, nechť mi promine a uvede jeho adresu v diskusi pod článkem. Na mou obranu použiji argument, že takových webů je tolik, že jsem je všechny ani nenašel.

Co tam najdete

Na všech výše zmíněných najdete spoustu her, obrázků, schémat, melodií, tipů, triků a popisů nastavení, ale nikde není nic z toho hezky všechno pohromadě.

Dle mého názoru je to škoda, protože pokud člověk něco hledá musí projít několik webů, na kterých je téměř to samé, ale liší se jen drobnostmi. V praxi se tak neustále probíráte pořád stejnými hrami, melodiemi, schématy aj. jen proto, abyste našli nějaké jiné. Nebylo by lepší mít místo toho jeden jediný velký web? Jeden jediný, na kterém byste našli vše potřebné, vše co hledáte, aniž byste se museli prokousávat pořád dokola stejným materiálem?

Zahraniční weby, převážně fóra

Ani v cizině na tom nejsou o moc lépe než my. Nebudu tedy vyjmenovávat všechny možné weby, zmíním jen ty zajímavé.

Něco podobného jako je diskusní fórum na www.t610.cz najdeme i v zahraničí. Konkrétně na adrese www.myt610.net. Nejen, že zde najdeme rozsáhlé diskusní fórum, ale i možnost stahovat si všechno možné pro T610. Nicméně ani zde to není v dostatečném množství a oproti českým webům zaměřeným na T610 se obsah zdá býti hodně omezený. Takže ani zde se náš problém neřeší.

Další rozsáhlé fórum najdete na velmi známém webu www.esato.com. Ten se zaměřuje nejen na Sony Ericssony, ale i na jiné značky a v diskusním fóru se diskutuje téměř o všem. Avšak i zde se dozvíme spoustu zajímavých a použitelných informací.

Opět velké diskusní fórum, na kterém najdete spoustu informací o Sony Ericssonech, je www.howardforums.com. Nicméně ani to nám nenabízí to, co hledáme.

O něco menší fórum je na www.mobile9.com/invboard/index.php, od něj nečekejme žádné zázraky.

Zajímavé jsou i stránky na doménách www.t610.info a www.tuttoericsson.com.

Co je tedy lepší?

Toť otázka, kterou by měli zodpovědět uživatelé již několikrát zmiňovaných Sony Ericssonů. Je lepší mít přehršel všelijakých webů, ve kterých je zmatek a nabízejí v podstatě to samé, jen s drobnými rozdíly. Nebo by bylo mnohem lepší, kdyby na českém internetu byl jen jeden velký web specializovaný na SE T610 a jeho bratříčky, na kterém bychom našli úplně vše. Od melodií, obrázků, schémat a her, přes tipy, triky a nastavení až po odkazy na zajímavé články a recenze. Komplet vše by bylo na jednom místě propojeném s diskusním fórem, a tak bychom nemuseli brouzdat všude možně, abychom našli to co hledáme.

Nechám diskusi otevřenou a zodpovězení otázek nechám na vás, uživatelích SE T610 a jeho sourozenců.

Podobnou diskusi i s anketou najdete na adrese t610.wapstranky.cz.

Diskuze (21) Další článek: Mobilní telefon - je cena vždy to hlavní?

Témata článku: Sony, Smartphony, Ericsson, Sony Ericsson T610, Eri, Web, Son, Velká chyba


Určitě si přečtěte