Zajímavý gadget s kuriózním předkem. Vyzkoušeli jsme kapesní tiskárnu Printbrush XDR

Printbrush XDR je gadget, který na světě nemá obdoby. Je to tiskárna, která svým tvarem a rozměry připomíná větší počítačovou myš. Technologie tisku je vlastně docela konvenční, barevnou inkoustovou hlavu i náplně dodává HP, ale tam veškeré srovnání s běžnými „inkoustovkami“ končí. Tady není žádný podavač, nikam nevkládáte papír.

Naopak, Printbrushem přejedete po papíře:

A nemusí to být jen papír. XDR tiskne na textil, dřevo, zdi, plasty, keramiku. Záleží na konkrétních vlastnostech materiálu a použitého inkoustu. Printbrush tiskne jen v jedné relativně úzké stopě. Na šířku má cca 15 milimetrů, rozlišení je 600dpi.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Pokud chcete tisknout větší obrázek, je potřeba, aby byl rozdělený bílou linkou, protože se nikdy netrefíte tak přesně, aby obrázek navazoval. Na fotky to tedy není.

Obrázky se posílají z mobilní aplikace, umí takto tisknout „třířádkový“ obrázek, s jednotlivými tahy Printbrush pomáhá pípnutím, s rovným tiskem pomohou válečky v „podvozku“ zařízení. Součásítí aplikace je grafický editor, ve kterém můžete kde co vytvořit či napsat, poslat můžete stažené, vyfocené a jinak vytvořené obrázky různých formátů. V appce také vidíte stav inkoustové náplně a baterie.

Využití Printbrushe je tedy velmi specifické, ale pokud pro něj najdete využití, vydrží sloužit opravdu dlouho. Zvládne cca pět tisíc tisků na jednu inkoustovou cartridge a baterie vydrží pět hodin tisku. A to je hodně, protože jeden tisk trvá cca sekundu.

Kuriózní tiskovka, kuriózní předchůdce

Projekt by se měl během příštích dní objevit na Kickstarteru, k prvním zákazníkům se Printbrush XDR dostane v únoru. Oznámená cena je 299 dolarů, na Kickstarteru pravděpodobně bude pro první zájemce výrazně nižší. Cenu náplní tvůrci neprozradili.

Mimochodem... Londýnské tiskové konference (záznam zde) jsme se zúčastnili lehce netradičním způsobem. Prostě jsme tam vyslali MobilManiaka Viktora, který se chytil výzvy na facebooku. Viktore, díky!

Jestli je model XDR neobvyklý gadget, tak prototyp Paintbrush, který Alex Breton prezentoval už v roce 2011, je vyložená kuriozita. Znatelně větší zařízení trochu jiných proporcí v sobě mělo fotoaparát a Bretonova ambice byla taková, že postupným máváním nad papírem/povrchem fotku hned vytiskne.

Takhle měl původní Printbrush z roku 2011 tisknout fotky:

Po sedmi letech a premiéře hotového produktu je jasné, že ambice nedošla naplnění a zaměření Printbrushe XDR se tak zásadně mění. Najde své uplatnění, nebo je to jen další slepá větev košatého trhu s elektronikou?

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Alex Breton představil první prototyp Printbrushe v roce 2011. Hotový produkt se do prodeje dostane začátkem roku 2019. (obr.: DesignBoom)
Diskuze (2) Další článek: Google Fi je virtuál na steroidech. Naši operátoři se však zatím o chleba bát nemusí

Témata článku: Mobilní aplikace, Gadget, Facebook, 8K, Kuriozita, Kickstarter, Tiskárna, Bílá linka, Velký obrázek, Paint, Oznámená cena, Printer, Obrázek, Předek, Náplň, Tisk, Uplatnění, Zajímavý gadget, Hotový produkt, Netradiční způsob, První zájemce, Pře, Příští den, Velké zařízení, Grafický editor


Určitě si přečtěte

Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Hodinky Garmin Venu 2 přicházejí ve dvou velikostech a s dvojnásobnou výdrží
Lukáš Václavík
Chytré hodinkyGarmin
Samsung Galaxy Watch 4 se blíží. Hodinky zřejmě dokáží změřit glykémii
Martin Chroust
Krevní cukrSpekulace
RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

RECENZE: Samsung Galaxy A52 5G – I letos má zaděláno na bestseller

** Otestovali jsme další letošní nové „áčko“, které by se mohlo stát mainstreamem ** Podobnost s Galaxy A72 je, až na baterii a jeden foťák, dost velká ** Sáhnete po levnější LTE verzi nebo po výkonnější 5G variantě?

Martin Chroust | 29

Martin Chroust
GalaxyRecenze
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz