Záplava nových telefonů pro DoCoMo: japonské delikatesy

Největší japonský mobilní operátor NTT DoCoMo představil tento týden čtrnáct nových telefonů. Z velké většiny se jedná o véčka, která jsou nabita těmi nejmodernějšími technologiemi. Pojďme se podívat, co teď v Japonsku frčí.
Záplava nových telefonů pro DoCoMo:  japonské delikatesy
Kapitoly článku

Mobilní technologie a mobilní telefony byly v Japonsku ve svém vývoji vždy o pořádný kus dále než u nás. Dnes se již situace mírně vyrovnala a zemi vycházejícího slunce již nemusíme tolik závidět jako dříve. I tak ale v této zemi nalezneme některé nadstandardní služby, o kterých si u nás můžeme nechat jen zdát. Jedná se například o mobilní digitální televizi, elektronickou peněženku, ochranu uživatelských dat pomocí biometrických prvků, obrovskou databázi hudebních skladeb pro online nákup a stažení do mobilního telefonu a mnoho dalších.

Klepněte pro větší obrázek
Možnosti biometrické ochrany dat

Mobilní telefony pro všechny tyto služby nabízí japonský operátor NTT DoCoMo přímo pod svou vlastní značkou. Jsou rozděleny do několika řad a podporují sítě třetí generace W-CDMA. Díky tomu je u nás bohužel nelze používat. Představme si je tedy blíže.

D903i

Prvním telefonem je vysouvací model s označením D903i patřící stejně jako následujících deset telefonů do řady 903i. Díky své tloušťce mírně přesahující 18 mm patří k tenčím telefonům. Z jeho funkční výbavy zaujme zejména třímegapixelový fotoaparát s autofocusem, prohlížeč dokumentů Office nebo podpora on-line nakupování hudby pomocí služby Napster. Pro uložení všech těchto dat je připraven slot pro paměťové karty microSD. Podpora videohovorů a sítě třetí generace W-CDMA je v Japonsku samozřejmostí, stejně jako kvalitní displej s QVGA rozlišením a podporou 262 tisíc barev.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

F903i

Telefon F903i je pohledné véčko, které se bude nabízet ve čtyřech barevných variantách. Displejem, fotoaparátem ani službou Napster se nijak neliší od předchozího modelu. Netradiční funkcí telefonu je možnost otočit hlavní displej o devadesát stupňů. Touto operací se může automaticky spustit fotoaparát nebo vybraná funkce. Za zmínku pak stojí ještě ochrana dat pomocí čtečky otisků prstů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

N903i

Véčko s označení N903i se může pochlubit špičkovým hlavním displejem s velmi vysokým rozlišením 480 × 690 bodů. Displej je samozřejmě aktivní s podporou 262 tisíc barev a podle údajů operátora se na něj vejde stejné množství údajů jako na monitor počítače. S třímegapixelovým fotoaparátem a velkým displejem také souvisí propracovaná aplikace pro úpravu fotografií s názvem PictMagicIII.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

P903i

Véčko P903i nabízí výměnné kryty, které by se měly na trhu objevit v mnoha roztodivných provedeních. Rozlišení displeje se vrátilo na hodnotu 240 × 320 bodů, třímegapixelový fotoaparát ale zůstal zachován. K telefonu by se měl dodávat i malá čipová karta. Pokud se s ní od telefonu vzdálíte, dojde k uzamčení všech uživatelských dat a nastavení. Vestavěný hudební přehrávač by měl na jedno nabití baterie dokázat hrát až sedmdesát hodin.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

SH903i

Telefon s označením SH903i je véčko hranatějších tvarů. Vnitřní displej je opět špičkový a tentokrát má širokoúhlý tvar s rozlišením 240 × 400 bodů a úhlopříčkou 2,8 palce. Přímo tak vybízí k prohlížení fotografií z třímegapixelového fotoaparátu nebo k přehrávání videa, které uložíte na paměťovou kartu microSD. Velmi netradiční funkcí je možnost uzamčení dat v telefonu pomocí detektoru obličeje. Ochrana se ukončení až poté, co uživatel namíří objektiv fotoaparátu na svůj obličej.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

SO903i

Nejen v Evropě najdeme telefony s označením Walkman. Hudební přehrávač nového véčka SO903i také z populárních přenosných přehrávačů od firmy Sony vychází. Pro jeho pohodlné ovládání slouží devět tlačítek pod vnějším displejem. A hudby se do telefonu vejde opravdu hodně. Vnitřní paměť totiž činí rovný jeden gigabajt a je dále rozšiřitelná dvěma sloty pro paměťové karty formátu miniSD a Memory Stick Pro Duo. Pro přenos hudby z počítače je připraven konektor miniUSB. Při spolupráci s firmou Sony ale nezůstalo jen u přehrávače hudby. Vnitřní displej s úhlopříčkou tři palce a rozlišením 240 × 432 bodů používá stejnou zobrazovací technologii jako LCD televizory Sony Bravia.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek


V další kapitole: druhá dávka

Témata článku: Telefon, Napster, Pro +, Docomo, Nový telefon, Ochrana dat, Propracovaná aplikace, Vybraná funkce, DEL, NovSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

** Dozvuky pandemie, nedostatek čipů a teď zase válka ** (Nejen) mobilní výrobci zažívají krušné časy ** Samsung má např. ve skladech na 50 milionů neprodaných telefonů

Martin Chroust
Nižší třídaStřední třída
Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Skládací telefony jsou stále docela nové a drahé, takže se nepoštěstí narazit na kus k popravě každý den. Tento má zničený vnitřní displej, ale jinak je funkční. Tak se pojďme podívat, jak to Samsung uvnitř vyřešil.

Jakub Michlovský
Ohebný displejSamsungPitva
Jak prolomit zapomenuté heslo ve Windows 10. Je to až překvapivě snadné...

Jak prolomit zapomenuté heslo ve Windows 10. Je to až překvapivě snadné...

V době, kdy je tlak na volbu co nejsilnějších hesel, není nic výjimečného, když heslo zapomenete. Co ale dělat, když se pak nemůžete dostat do Windows?

Antonín Trčálek
NávodyHesloWindows 10
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny