Vypnout a zapnout nestačí. Toto jsou nejčastější problémy Androidu. Poradíme, jak je vyřešíte sami

  • I Androidy jsou jen stroje, a stroje se někdy můžou pokazit
  • Přinášíme výčet nejčastějších problémů Androidů a jejich řešení
  • Vypnutí a zapnutí je logické, ne vždy ale stačí k vyřešení problému

Smartphony nejsou bez chyb, často se u nich problémy objeví až postupem času. Některé jsou nevyhnutelné a nevyřešíte je bez hardwarového zásahu, jiné však patří k běžným problémům, které mají poměrně jednoduché řešení. V tomto článku si ukážeme nejčastější problémy smartphonů s Androidem napříč všemi značkami a pomůžeme vám s tím, jak tyto nedostatky vyřešit.

Androidu se rychle vybíjí baterie

Jedním z nejčastějších problémů u smartphonů s Androidem je rychlé vybíjení telefonu. Jednoho dne zjistíte, že se výdrž telefonu skokově snížila, a za to často může některá aplikace, resp. některý proces, který aplikace neustále drží na pozadí.

Klepněte pro větší obrázek
Pod rychlým vybíjením telefonu se často podepisuje některá z aplikací. V nastavení zjistíte, která z nich to je

Stačí přejít do nastavení baterie, kterou podle značky smartphonu najdete trochu v jiném místě globálního nastavení Androidu. Nástroje jsou však u Androidů napříč různými značkami stejné. Pod grafem vybíjení baterie a její odhadované výdrže najdete aplikace, které se nejvyšší měrou podepisují pod vybíjení telefonu. Pokud aplikace neznáte nebo nepoužíváte, není nic jednoduššího, než je odinstalovat. A pokud je používáte, zvažte u nich aktivaci některého z úsporných režimů. Učiníte tak přes Nastavení – Aplikace. Po výběru zvolte položku Optimalizace nebo Baterie.

Pokud aplikaci nechcete rovnou odinstalovat, můžete ji ze stejné nabídky Vynuceně zastavit, popř. Deaktivovat. To je však možné jen u systémových aplikací, které nelze odebrat. Navíc, za nadměrným vybíjením telefonu stojí aplikace od Googlu jen málokdy. Někdy však před radikálním krokem pomůže aktualizace Google služeb, stačí ze smartphonu kliknout na tento odkaz a nainstalovat případnou aktualizaci.

Nejlepší tipy a návody pro mobily

Překvapilo nás, kolik lidí napříč generacemi používá na svém mobilu pouze základní funkce. Je to ohromná škoda. Vydali jsme proto časopis, speciál Computeru, kde na 132 stranách najdete podrobné návody, jak si Androidem usnadnit život.

Časopis si můžete hned teď pohodlně objednat online na iKiosku. Stojí 149 Kč a bez dalšího příplatku jej zabalíme a pošleme rovnou do vaší schránky.

Další problém baterie se týká toho, že starší telefony nevydrží tak dlouho, jako tehdy, když byly nové. To je však dáno fyzikálními vlastnostmi baterií, jejichž kapacita se postupem času (resp. počtem uskutečněných nabíjecích cyklů) nepatrně snižuje. Po dvou letech by měla mít baterie alespoň 80 % zbývající kapacity, což se ze systému bohužel nijak nedozvíte. Aktuální kapacitu vám pomůže zjistit aplikace Ampere. Pokud však telefon vydržel dříve tři dny na jedno nabití a teď jej musíte dobíjet dvakrát v rámci jednoho dne, budete muset přikročit k výměně baterie za novou.

Sekání telefonu může znamenat to, že na pozadí běží zbytečná aplikace nebo služba...

Přihlaste se
a zdarma dočtěte
tento článek

 

Po přihlášení můžete také
diskutovat pod články

V pokračování článku také najdete

Jak vyřešit zasekávání systému

Co může způsobovat přehřívání telefonu a jak se ho zbavit

Jak si poradíte s nedostatkem paměti a pomalým nabíjením

Diskuze (15) Další článek: Červnový Feature Drop přidává do Pixelů umělou inteligenci Gemini Nano a do hodinek detekci autonehod

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Aplikace, Martin, Google Disk, Telefon, Google služba,