Zapomeňte na chytré hodinky a hrudní pásy. CLOMP připevníte na stehno, odkud získá daleko přesnější data

  • Chytré hodinky neměří z globálního pohledu úplně přesně
  • Tato nositelnost chce jejich nedostatky eliminovat
  • Běháte nebo cvičíte, a myslíte to vážně? Pak je určena přesně pro vás

Když se řekne „nositelnost“, asi každému se vybaví chytré hodinky nebo fitness náramek. Geekům se ještě může v hlavě zformovat obraz chytrého prstenu, tím však drtivá většina uživatelů končí. CLOMP se chce primárně soustředit na běhání, a tak je co možná nejblíže dolním končetinám. Tuto nositelnost si připevníte ke stehnu (náplastí nebo návlekem), aby vám dodávala přesná data o cvičení, svalové únavě, spálených tucích či o svalové saturaci kyslíkem.

Klepněte pro větší obrázek
Clomp je nová nositelnost pro ty, kteří rádi běhají. Opírá se o větší přesnost měření, než mají chytré hodinky, a navíc měří speciální parametry, které vám mají pomoci zlepšit vaše budoucí fyzické výkony

CLOMP se objevil na Indiegogo začátkem listopadu, a svůj vytyčený cíl splnil za dvě hodiny. Jedná se o doplněk pro náruživé běžce, která využívá technologii fNIRS (Functional Near-Infrared Spectroscopy). Ta se až dosud používala ke zjištění okysličení krve u mozku, ovšem díky snímači SmO2 dokáže zjistit, jak jsou na tom s okysličením svaly. A z toho dokáže zařízení vypočítat, kdy můžeme očekávat svalovou únavu.

Příslušenství dále změří srdeční tep a další parametry, které zkombinuje, a dá vám vědět, jaké jsou vaše atletické možnosti, tj. maximální běžecký výkon, výkon v klidu a při průměrné návaze. Má být navíc přesnější, než chytré hodinky, u nichž se o nějaké velké přesnosti, alespoň univerzálním pohledem, rozhodně mluvit nedá. Mobilní aplikace následně dokáže určit, kolik vaše tělo vydrží, a jak rychle se unaví. Současně máte tato data zanesená v mobilní aplikaci, a doslova před očima vidíte, jak se postupem času vaše fyzička zlepšuje nebo naopak zhoršuje.

Cvičební plány od profesionála

Nositelnost obsahuje 16 cvičebních plánů, za kterými stojí certifikovaný americký trenér. Dva vás připraví na dalších 14 plánů, které vás mohou připravit na běh 5 - 10 km, půlmaraton nebo maraton. Další plány jsou určeny pro redukci hmotnosti nebo pro běhání v rámci zdravého životního stylu. 

Klepněte pro větší obrázek
Podpůrná mobilní aplikace je kdispozici, jak pro Android, tak i pro iOS

Pro CLOMP je připravena párovací aplikace pro Android a iOS, ve které můžete sledovat váš progres, výsledky cvičení či historii okysličení svalů. Aplikace umí získat i další data z hodinek Apple Watch a těch, v nichž běží Wear OS. A získanými daty následně zpřesňují své vlastní výpočty. CLOMP se nabízí v předprodeji za 256 dolarů (7 100 Kč vč. DPH), jeho finální prodejní cena však má být 420 USD (tj. 11 500 Kč). Součástí dodávky je měřící modul, deset náplastí a návlek v jedné ze šesti velikostí. K prvním zájemcům se zařízení dostane už v průběhu prosince.

Představení nositelnosti CLOMP:

I tentokrát se jedná o tip na zajímavý produkt z Kickstarteru, který je čerstvě zpřístupněný veřejnosti, a tak jej samozřejmě nemáme osobně vyzkoušený. Veškeré dotazy k projektu směřujte na stránky kampaně.

Diskuze (9) Další článek: Vánoční nabídka Vodafonu: Slevy na elektroniku, levnější neomezený tarif a data zdarma pro předplacenky

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , Globální pohled, Běžecký výkon, Data, Stehno, Náplast, Chytré, Únava, Běhání,