Zapomeňte na WhatsApp, Messenger i Viber. BabelApp jede na technologii blockchain

BabelApp (zdarma k vyzkoušení pro Android, iOS, macOS a Windows) je první komunikační platforma, která chrání data svých uživatelů technologií Blockchain, která je známa hlavně z oblasti kryptoměn. BabelApp pro své potřeby zvolil jednu z nejbezpečnějších sítí, stejnou, jako používá Bitcoin. Pomocí transakcí v rámci této sítě je možné odhalit potenciální nebezpečí.

Pokud má daný BabelApp server aktivovanou ochranu pomocí Blockchainové sítě, kdokoli s vámi může komunikovat bez obav z útoku. Do teď to šlo zajistit pouze vzájemným voláním a ověřováním veřejných klíčů (stejně jako u Whatsapp, Viber, Messanger a dalších), což je nejpalčivější problém klasického end to end šifrování.

Šifrované jsou nejen hovory mezi smartphony, ale i textové zprávy, audio, video a další dokumenty. Odeslané a přijaté zprávy a dokumenty jsou po uložení na daném zařízení také zašifrované.

Díky integraci s dalšími aplikacemi je zajištěn automatizovaný a bezpečný přenos informací mezi firemními aplikacemi a uživateli. BabelApp poslouží nejen na obyčejné klábosení, ale hlavně v případech, kdy potřebujete řešit citlivé téma, jehož detaily nesmí uniknout ven.

I když je pozadí služby poměrně složité, uživatelské rozhraní je maximálně jednoduché. Dělí se do přehledných záložek a je kompletně v češtině. Jediné, bez čeho se neobejdete, je vytvoření vlastního účtu. Více o tom, jak BabelApp funguje, najdete na webu služby. Jednotlivcům stačí bezplatný tarif, firmy patrně zvolí některý z placených tarifů.

Diskuze (22) Další článek: Apple má keynote, sledujte ji s námi. Těšíme se na levné hodinky a jeden zcela nový produkt

Témata článku: iOS, Android, Mobilní aplikace, Technologie, Aplikace, Windows, Bezpečnost, WhatsApp, Messenger, Blockchain, Bitcoin, Viber, BabelApp, MacOS, Messanger, Tarif, End, Síť, Uživatelé


Určitě si přečtěte

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

Xiaomi Mi 11 Ultra má dva displeje a nejlepší foťák na trhu

** Xiaomi Mi 11 Ultra láká na špičkový fotoaparát a druhý displej ** Dvojice modelů Mi 11 Lite uspokojí náročnější uživatele střední třídy ** Překvapením je odlehčená vlajková loď Mi 11i

Martin Miksa | 105

Martin Miksa
DxOMarkDruhý displej
Skvělá zpráva pro řidiče: Mapy.cz podporují Android Auto
Karel Kilián
Android AutoMapy.czSeznam.cz
RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

RECENZE: Nokia 8.3 5G – dlouhé čekání na telefon Jamese Bonda

** Design a modrá barva je parádní, to se musí nechat ** Výkony ultraširokého foťáku jsou slabé, škoda ** Telefon má čistý Android 11, ten ale bude potřebovat péči

Jakub Michlovský | 16

Jakub Michlovský
Android OneRecenze
Nový iPad Pro zamotá hlavu hned dvakrát. Prvně výkonem, pak cenou
Martin Miksa
iPadOSiPadTablety
Android 12 přinese nové prostředí. Google ukázal, jak bude vypadat
Vladislav Kluska
Android 12BetaAndroid
Vodafone mění firemní slogan a snižuje cenu pevného internetu na polovinu
Jan Láska
InternetAkční nabídkaVodafone