Zaznamenali jste výpadky hovorů na nových iPhonech? Nebyli jste sami, Apple vydal opravu

S příchodem iOS 15.1 přišla do iPhonů dlouho očekávaná funkce SharePlay a další novinky. Bohužel přinesla i drobné chybky, včetně jedné, velmi otravné, která mnoha lidem včetně nás redakci znepříjemnila život. Nové iPhony řady 12 a 13 (v našem případě iPhone 13 Pro) totiž s iOS 15.1 začaly mít problém s voláním. Hovory totiž začaly u některých uživatelů náhodně vypadávat. V našem případě začal zvuk přeskakovat až druhé straně nebylo vůbec rozumět. 

Chyba byla otravná v tom, že telefonní hovory zlobily zcela náhodně. Některý hovor proběhl bez problému a jindy začal zvuk v průběhu hovoru vynechávat a  přeskakovat, což se dalo vyřešit jedině ukončením a zahájením nového hovoru. Na problém upozorňovali také někteří uživatelé na Redditu.

Nyní po pár týdnech Apple uznal chybu a problém opravuje s novou aktualizací iOS 15.1.1, která problém snad již nadobro vyřeší. Že se nejednalo zrovna o minoritní problém dokládá i to, že na nový update SMS zprávou své klienty upozorňují i sami operátoři, což nebývá zrovna běžné. My konkrétně obdrželi zprávu od Vodafonu. Pokud jste v poslední době zaznamenali také výpadky a problémy s telefonickými hovory, určitě na nový systém aktualizujte.

Podobné softwarové bugy jsme probírali v mobilní části Týdne Živě:

Diskuze (9) Další článek: Do telefonů Huawei dostanete skoro všechny aplikace, včetně těch od Googlu. Poradíme jak

Témata článku: Apple, , , , , , , , , Zvuk, Hovor, Reddit, Oprava, SharePlay, Uživatelé,