Zaznamenali jste výpadky hovorů na nových iPhonech? Nebyli jste sami, Apple vydal opravu

S příchodem iOS 15.1 přišla do iPhonů dlouho očekávaná funkce SharePlay a další novinky. Bohužel přinesla i drobné chybky, včetně jedné, velmi otravné, která mnoha lidem včetně nás redakci znepříjemnila život. Nové iPhony řady 12 a 13 (v našem případě iPhone 13 Pro) totiž s iOS 15.1 začaly mít problém s voláním. Hovory totiž začaly u některých uživatelů náhodně vypadávat. V našem případě začal zvuk přeskakovat až druhé straně nebylo vůbec rozumět. 

Chyba byla otravná v tom, že telefonní hovory zlobily zcela náhodně. Některý hovor proběhl bez problému a jindy začal zvuk v průběhu hovoru vynechávat a  přeskakovat, což se dalo vyřešit jedině ukončením a zahájením nového hovoru. Na problém upozorňovali také někteří uživatelé na Redditu.

Nyní po pár týdnech Apple uznal chybu a problém opravuje s novou aktualizací iOS 15.1.1, která problém snad již nadobro vyřeší. Že se nejednalo zrovna o minoritní problém dokládá i to, že na nový update SMS zprávou své klienty upozorňují i sami operátoři, což nebývá zrovna běžné. My konkrétně obdrželi zprávu od Vodafonu. Pokud jste v poslední době zaznamenali také výpadky a problémy s telefonickými hovory, určitě na nový systém aktualizujte.

Podobné softwarové bugy jsme probírali v mobilní části Týdne Živě:

Diskuze (9) Další článek: Do Huawei Nova 9 dostanete skoro všechny aplikace, včetně těch od Googlu. Poradíme jak

Témata článku: Apple, iPhone, iOS, Vodafone, SMS, Aktualizace softwaru, Neomezené volání, Týden Živě, Výpadek, SharePlay, Reddit, Zvuk, Hovor, Uživatelé, Oprava, Vodafone — Heureka.czNejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

Pozor na AliExpress. Aby byl pořád levný, musíte zvolit správný způsob dopravy

** Už několik měsíců platí nová daňová pravidla pro zásilky nejen z Asie ** Tkaničky z AliExpressu mohou být stále laciné ** Musíte ale zvolit správného dopravce, jinak poště zaplatíte 150 Kč

Jakub Čížek
E-shopyAliExpress
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment