Zdá se, že Apple plánuje větší migraci na USB-C. Dostanou jej iPhony či sluchátka AirPods

  • USB-C v iPhonu je zřejmě blíže, než kdy dříve
  • Informaci potvrdilo už více zdrojů
  • Navíc Apple uvažuje přechod na USB-C i u dalších produktů

Apple a konektor USB-C. Po tom, co jej už před mnoha lety integroval do svých Macbooků a později i iPadů se dlouho spekuluje, kdy se jej dočkáme i v iPhonech. Dokonce se objevily i takové spekulace, že nic takového nehrozí a místo USB-C přijde iPhone přímo bez portů. Realita ale nakonec bude zřejmě mnohem střízlivější, a firma mnohým udělá radost.

Klepněte pro větší obrázek
USB-C se možná už příští rok dočkáme hned v několika produktech od Applu.

Jak v uplynulých dnech upozornil analytik Ming-Chi Kuo, který se mnohokrát potvrdil jako spolehlivý zdroj, USB-C zřejmě skutečně přijde. První iPhone s USB-C by dle něj měl přijít již v druhé polovině roku 2023, což by časově odpovídalo očekávané řadě iPhone 15. Stejnou informaci s odvoláním na své zdroj potvrdila dokonce i agentura Bloomberg.

Apple iPhone 13 128GB Apple iPhone 13 128GB
nabízí 83 obchodů za ceny od 16 269 Kč
Srovnat ceny na Živě

USB-C v iPhonu i dalších produktech

Tím ale prý Apple rozhodně nekončí. V novější zprávě čínský analytik uvedl, že migrace na univerzální konektor čeká i další produkty. Mezi ty hlavní patří sluchátka AirPods, a to zřejmě všechny modely, které se dosud nabíjí Lightningem a současně i bezdrátově. Kuo zmiňuje ale i další produkty jako jsou bezdrátové myši, klávesnice nebo přídavná baterie k iPhonu - MagSafe Battery.

Důvodů pro změnu je hned několik. Jednak podle čínského analytika strategie Applu s bezportovým iPhonem nevychází, jak si představoval, a také zatím naráží na technologické limity bezdrátových technologií. Za poslední dva roky se zde sice pěkně prosadilo MagSafe, ale jeho ekosystém se za tak krátkou dobou nestihl dostatečně rozrůst, aby se stal plnohodnotnou náhradou.

Dalším faktorem, který rozhodnutí Applu jistě urychlí, by mohlo být i aktuální jednání Evropské komise, které se snaží prosadit konektor USB-C jako povinný pro všechny výrobce smartphonů a drobné elektroniky. Návrh sice ještě kompletně schválený nebyl, ale je v pokročilé fázi, takže firma zřejmě už nehodlá více riskovat. Možná tedy už příští rok se dlouholetí kritici konečně dočkají toho, že jim bude na všechna zařízení skutečně stačit jedna nabíječka.

Apple iPhone 13 a 13 Pro:

Zdroj: Ming-Chi Kuo (1, 2), Bloomberg, 9To5Mac

Diskuze (11) Další článek: Samsung chystá večerní nakupování. Sledujte živý stream a můžete vyhrát projektor The Freestyle

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, iPhone, Smartphony, iOS, Bezdrátová sluchátka, Spekulace, USB-C, AirPods, Evropská komise, Konektor, Lightning, Apple iPhone 13, Produkt, Ming-Chi Kuo, MIG, Sluchátko, Bloomberg, Migrace, Mingchikuo, MacBook, Zdroj, Apple iPhone na Heureka.cz