Zde si baterku ještě vyměníte sami. Nový smartphone „Made in Germany“ přináší i další lákadla

Většinu smartphonů dnes tvoří zejména asijské značky nebo Apple, nicméně se u nás prodávají i některé poslední evropské. Takovým případem je například německý Gigaset, nepřímý pokračovatel dříve populární značky Siemens, jejíž divizi kancelářské techniky mnichovská firma v minulosti akvírovala. Firma nyní na evropský trh uvedla novinku Gigaset GS5, která kromě slušného výkonu nabízí i dnes spíše opomíjené vychytávky. 

 Přichází také se 6,3" FullHD+ displejem, který samozřejmě nepostrádá výřez pro 16Mpx kamerku. Překvapivě ale telefon nestrádá ani po výkonové stránce, jelikož jej pohání procesor MediaTek Helio G85 doplněný o 4 GB RAM a 128GB vnitřní úložiště. Chybět nemůže ani duální fotoaparát o rozlišení 48Mpx, který doplní 8Mpx ultraširokoúhlý objektiv. Pod fotoaparátem našla tradičně místo čtečka otisků prstů.

Telefon vypadá poměrně stylově, navzdory tomu, že nejde o unibody konstrukci a jako jeden z mála dnešních telefonů má uživatelsky vyměnitelnou baterii, a to poměrně o slušné kapacitě 4 500 mAh, která navíc podporuje bezdrátové dobíjení. Praktický je rovněž i trojitý slot, takže bezpečně pojme dvojici nano SIM karet spolu s paměťovou kartou. Zachována zde byla i notifikační dioda.

Přestože GigaSet GS5 může v záplavě dnešní konkurence připadat trochu nenápadně, nabídne rozhodně i zajímavý poměr ceny a výbavy. Stojí totiž sympatických 299 Euro, tedy zhruba 7 500 Kč. Na trh přijde s prakticky čistým Androidem 11, ovšem se slíbenou aktualizací na verzí 12 a třemi roky bezpečnostních záplat.

Představení telefonu Gigaset GS5:

Diskuze (45) Další článek: Studenti žalují Apple za odstraněné nabíječky u iPhonů. Jako kompenzace jim stačí 16 dolarů

Témata článku: Gigaset, , , , , , , Germany, Telefon, Lákadlo, Nový smartphone, SMA, Baterka, Made in Germany,