Ze zahraničí lze volat i bez mobilu

V dnešní době, kdy má každý mobil, trochu zapomínáme na další možnosti, jak volat ze zahraničí. Volání sice není tak pohodlné a ve většině případů je nutné hledat telefonní budku, finanční úspora je ale vysoká.
Ze zahraničí lze volat i bez mobilu

Akta X

Jednou z možností, která je pravděpodobně nejvíce známá, je Karta X Českého Telecomu. Koupíte si kartičku velikosti běžné telefonní karty s určitým kreditem, který lze provolat jak ze zahraničí, tak z Česka. Volání funguje na velmi jendoduchém principu: v soukromé telefonní stanici nebo budce vytočíte speciální přístupové číslo, zadáte číslo karty a voláte. V telefonní budce nemusíte platit ani korunu, jedná se totiž o zelené číslo, kredit se odečítá ze zakoupené karty.

Kartu X lze využít pro volání v rámci Česka, kdy je cena buď tři koruny za minutu nebo 15 Kč za první minutu a za každou další pak korunu; tarifikaci si zvolíte dle toho, zda budete volat déle nebo krátce. Volat lze i do zahraničí, ceny se pohybují okolo deseti korun za minutu - seznam destinací a cen najdete na webu Telecomu. A konečně asi nejdůležitější funkcí Karty X je volání ze zahraničí - seznam zemí, z nichž je volání možné, a telefonních čísel, která je nutné vytočit, najdete rovněž na webu Telecomu. Průměrná cena za minutu se pohybuje okolo dvanácti korun. V některých zemích není zaručena funkce z veřejných telefonních automatů.

Vezměte si svůj telefon s sebou

Podobnou službou je Telekonto. Tato služba umožňuje volat z jakékoliv telefonní stanice v ČR za ceny vašeho tarifu, který jste si zvolili na svém domácím telefonu. Karta má výhodu v tom, že nemusí obsahovat žádný kredit. Částku, kterou provoláte, zaplatíte v rámci svého měsíčního účtu. Jen si nastavujete omezení v minutách, maximální limit je 5000. Poplatek za zřízení karty je 49 korun s tarify Home Standard a nižšími, s vyšším tarifem nebo ISDN je to 16 korun. Samotný provoz je pak zdarma.

Na kartě je obsaženo číslo, které podobně jako u Karty X zadáváte při volání na speciální číslo, navíc ale musíte zadat PIN, aby se zabránilo zneužití. Pokud budete volat ze zahraničí, budou se ceny za volání pohybovat podobně jako u Karty X okolo dvanácti korun. Seznam cen, destinací a čísel, na která je nutné ze zahraničí volat, najdete na webu Telecomu.

Zavolejte na účet kamaráda

Poslední službou Telecomu, kterou lze využít pro volání ze zahraničí, je Czech direct, resp. volání na účet volaného. Váš hovor z ciziny do Česka zkrátka zaplatí někdo jiný, pokud s tím samozřejmě bude souhlasit. Stačí ze zahraničí vytočit patřičné číslo, operátorka, která mluví česky, zavolá volanému, a ten, pokud bude souhlasit, hovor přijme. Vy nemusíte mít u sebe ani korunu.

Cena za hovor odpovídá ceně volání z České republiky do příslušné země z běžného domácího tarifu plus jednorázový příplatek 39 Kč. Za rozhovor se spojovatelkou a čekací dobu než je hovor spojen (případně odmítnut) se neplatí. Tento hovor se pak volanému objeví v jeho vyúčtování. Jednoduché.

Kupte si kartu v zahraničí

Jsou ale i další způsoby, jak volat domů z dovolené bez mobilního telefonu, stačí si pořídit telefonní kartu některého z tamních „pevných“ operátorů. Ceny za volání mohou být i levnější než u zde popsaných způsobů. Pokud hodláte tohoto způsobu volání využít, je vhodné se před odjezdem na dovolenou dobře informovat na ceny za volání a ceny karet, abyste se pak v zahraničí zbytečně nezdržovali.

Pokud máte nějaké další tipy, jak levně volat ze zahraničí, pište do diskuse.

Diskuze (15) Další článek: Upravili jsme a doplnili katalog mobilů

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Mobil, Číslo karty, MOBI, Volat, Czech Direct, Zahraničí, Telefonní kartaVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

** Česko „kraluje“ žebříčku zemí s nejdražšími mobilními službami ** Evropská komise srovnala ceny ve všech 27 zemích EU ** Když se nepočítají neomezené tarify, vychází nabídky našich operátorů katastrofálně

Jan Láska
Předražené službyEvropská komiseTarify a mobilní služby
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída
Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

** V případě problémů s Android telefonem si hned vzpomeňte na režim Safe Mode ** V tomto módu se vypnou všechny vámi stažené aplikace ** Systém se zrychlí a zbaví chyb, jeho využití ale bude omezené

Martin Chroust
Nouzový režimAndroid
Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

** Android 12 je zatím graficky i funkčně nejjednotnější verze ** Vylepšuje zejména soukromí a práci s oprávněním aplikací ** Na jiných telefonech než Pixelech bude zážitek odlišný

Vladislav Kluska
Material YouAndroid 12Google
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid