Zelená jako nový trend. Kdo nemá telefon v této barvě, jako by nebyl. Který je nejhezčí?

  • Smartphony dostihl nový trend – zelená barva
  • Zelenou si oblíbila většina velkých výrobců
  • Kromě levných telefonů už ji najdete i u spousty vlajkových modelů

Mezi smartphony přichází postupem času nové designové trendy. Někdy se týkají vzhledu fotoaparátu, někdy stylu výřezů a někdy jde jednoduše o populární barvy telefonů. V minulosti bylo období, kdy jednu chvíli byla silně populární například zlatá barva, jednou to hodně výrobců zkoušelo s modrou. Nyní, jak to vypadá je trendy hlavně zelená.

Klepněte pro větší obrázek
Apple už zelenou barvu u iPhonů drží třetí generaci po sobě.

Podtrhl to v posledních dnech i Apple, který na jarní keynote představil nové zelené varianty pro iPhony 13 a 13 Pro. Ostatně firma už zelenou éru drží již od iPhonu 11 Pro, kde jeho půlnočně zelená byla dokonce ta nejvíce propagovaná barva. Zelenou nevynechal ani s dvanáctkovou řadou, ovšem jen u modelů 12 a 12 mini, které dostaly zajímavou pastelovou zelenkavou. U třináctek zelená dosud překvapivě chyběla, takže se to firma rozhodla napravit.

Každá zelená je jiná

Kromě Applu se ale v posledních měsících a letech do zelené pustila velká spousta výrobců a dnes již budete těžko hledat takového, který zelené telefony nenabízí.. Mezi ty nejdůležitější modely z poslední doby, kde se zelená barva stala ikonickou, musíme zmínit určitě značku OnePlus, která zelenou linii drží již několik let včetně nového OnePlus 10 Pro. Pěknou zelenou dostala i novinka Samsung Galaxy S22 Ultra. Právě Samsung si hned po keynote Applu rýpnul na Twitteru s odkazem na zelenou barvu.

Seznam zelených špičkových telefonů je ale delší. Zelená je i vlajková loď Xiaomi 12 Pro, která brzy přijde do Evropy a značka to se zelenou zkouší pomalu i u dalších modelů. Zelená je taky Sony Xperia 5 III, ovšem zrovna Sony se musí nechat, že s touto barvou koketuje už velmi dlouho a využívalo ji už roky zrušené řady XZ.

Na zelené vlně se snaží svézt také značka Realme. Ostatně pro jejich model Realme GT 2 Pro hrající na ekologickou ani jiná barva, než zelená skoro není vhodnější. Výrobci však vždy zkouší jiný odstín zelené a telefony tak pokaždé vypadají originálně. Který zelený telefon nejvíce oslovil vás a napadají vás ještě další zelené novinky, na které jsme zapomněli? Napište nám do diskuze.

Diskuze (22) Další článek: Europarlament chce zakázat napevno integrované baterie. Prosazení opatření zřejmě urychlí válka na Ukrajině

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Apple, Oneplus, Realme, Samsung, Sony, , , , , , , , , , Zelená barva, PMS, Realme GT, Výrobce, Sony Xperia, Model, Telefon, Barva, Evropa, Trend,