Živé zpravodajství z tiskové konference T-Mobilu

Právě se koná tisková konference T-Mobilu. Tématem je strategie operátora v oblasti nehlasových služeb. Bohužel, T-Mobile na tiskové konferenci nepředstavil žádnou nabídku, která by mohla konkurovat datovému paušálu Eurotelu.

Tisková konference se koná v sídle RadioMobilu na Londýnské ulici v Praze. Oficiální začátek je v deset hodin, lze však předpokládat menší zpoždění.

Klepněte pro větší obrázek
Zatím prázdný sál

Program tiskové konference

  • Program rozvoje nehlasových služeb
  • T-zones na WAPu - praktické informace na dosah
  • Nové služby: MMS info, Video Messaging, Video Streaming, Novinky v Downloads
  • Nové GPRS tarify

Na dnešní tiskové konferenci budou prezentovat Jiří Hájek, tiskový mluvčí, a Petr Dvořák, jehož funkcí je Marketing Manager - Residential.

Klepněte pro větší obrázek
Telefony, na kterých bude T-Mobile pravděpodobně prezentovat nové služby

Tisková konference začíná v 10.13

Začíná Jiří Hájek: T-Mobilu vůči Eurotelu chyběl pověstný krůček a nyní by možná mohla nastat změna.

Pokračuje Petr Dvořák. Pod zkratkou „Marketing Manager - Residential“ u jeho funkce se skrývá segment pro masový trh.

Program rozvoje nehlasových služeb: T-Mobile věří, že v nehlasových službách je budoucnost. Český T-Mobile je v globální skupině na špici v tomto segmentu. Snahou je zpřístupnit mobilní data každému uživateli: pomocí nových přístrojů a také zajímavějšího WAPu. T-Mobile si od toho slibuje nárůst nehlasových služeb o zhruba třicet procent.

Klepněte pro větší obrázek
Jiří Hájek a Petr Dvořák

T-zones

Do budoucna by se měly stát globálním datovým produktem, budou ve všech světových sítích T-Mobilu. Nové telefony budou ušity na míru operátorovi, t-zones budou mít nový obsah.

T-zones má novou kategorii. Místo t-info je zde nyní t-guide, kde člověk najde vše, co by zrovna mohl potřebovat. Je to pravděpodobně něco podobného jako sekce Právě dnes na WAPu Oskara. V t-guide je nyní také T-Mobile Navigator: vlastní polohu lze zobrazit na mapě na displeji. Pro využívání této služby není třeba speciální karta SIM, službu není třeba nijak aktivovat. Cena je stejná jako za jiné připojení k WAPu, neplatí se nic navíc.

Další novinky v obsahu t-zones: V kategorii t-sports je více zajímavostí a přímé přenosy z utkání.

Nové telefony jsou přizpůsobeny podle požadavků T-Mobilu. Obsahují nové grafické uživatelské rozhraní - méně textu, více grafiky. V telefonech jsou předdefinované záložky. U telefonu Samsung SGH-V200 má T-Mobile svoje vlastní tlačítko s logem t-zones, jehož stisknutím se uživatel rychle dostane na wapový portál. Telefony jsou vybaveny tapetami, znělkami, zvoněním apod. ve stylu T-Mobilu.

Nové mobily v nabídce TMO:

  • Nokia 3650: v distribuci bude v průběhu dubna. Telefon je vybaven softwarovým tlačítkem pro přístup do t-zones.
  • Panasonic GD87: již je v prodeji
  • Samsung SGH-V200: již je v prodeji
  • Siemens C55: distribuce od 4. dubna

MMS Info

Služba bude uvedena v průběhu dubna. MMS Info je rozšířením stávajícího SMS Infa. Informování může být jednorázové nebo opakované. MMS Info lze využívat i bez telefonu s podporou MMS, zpráva bude doručena do t-zones.

V MMS Infu bude spuštěno 40 tzv. „pull“ a 33 tzv. „push“ kanálů: zprávy, sport, dopravní informace, zábava, erotika.

Video Messaging

Novinka na českém trhu, služba umožňuje nahrát a odeslat video sekvenci na jiný mobilní telefon. Tuto službu zatím podporuje pouze Nokia 3650. Účtování: jako za běžnou MMS. Služba bude spuštěna během dubna.

Připravuje se služba Video Streaming pro přehrávání videa. Služba MMS Downloads má nyní širší obsah o aktuální velikonoce a Miss 2003.

Nová služba MMS Video Downloads: z t-zones bude možné stáhnout video a uložit jej do telefonu (Nokií 3650 a 7650). Služba bude spuštěna během dubna.

GPRS tarify

T-Mobile má dle svých slov nejrychlejší GPRS na českém trhu - až 85,6 kb/s. Navíc nabízí optimalizaci datového přenosu pomocí služeb GPRSpeed.

Od 4. května budou dostupné nové GPRS tarify. Na rozdíl od Eurotelu T-Mobile nepřijde s jedním tarifem, ale s celou nabídkou, která bude zacílena na různé skupiny zákazníků.

S finální podobou nás T-Mobile seznámí až v průběhu dubna! Opravdu, na dnešní tiskové konferenci T-Mobile k novým tarifním programům pravděpodobně neřekne ani slovo.

Odpovědi na dotazy

Bude mezi tarify i očekávaný paušál?

Každý zákazník má jinou představu, co je pro něj paušální tarif.

Bude tarif jako má Eurotel nebo ne?

Víme, jaké jsou potřeby našich zákazníků a v tomto smyslu přineseme nový tarif. Co se týká neomezeného množství, tak tento tarif nebude. Otázkou je, jestli uživatel potřebuje takový paušální tarif.

Budou t-zones i nadále tak padat a zlobit?

Vyjma zhruba deseti dnů, během nichž jsme spouštěli částečně placenou SMS bránu, parametry spolehlivosti a dostupnosti odpovídají internetovému prostředí. V současnosti je dostupnost t-zones dostupná podobně jako u jiných portálů v České republice.

Kdy se dozvíme informace o GPRS tarifech?

Pravděpodobně poslední týden v dubnu.

Nemáte alespoň jeden příklad tarifu, abychom si mohli udělat představu?

Zatím nelze nic říct.

Uvažuje se u GPRS tarifů o tom, že data budou za stejných podmínek k dispozici i v jiných sítích T-Mobilu?

Tarify budou pro Českou republiku.

Takže výhody globální skupiny opět přijdou vniveč?

Pokud se bavíme o cenách, musíme mít na paměti, že i v Evropské unii je regulátor. Pokud by bylo na nás, velmi rádi bychom nabídli služby v sítích T-Mobile.

Devatenáct procent výnosů je z nehlasových služeb. Kolik procent z toho jsou datové služby - GPRS a CSD?

Drtivá část tohoto podílu je generována službami na bázi SMS.

Je už znám termín ukončení bezplatného přeposílání e-mailů na mobilní telefony?

Přesný termín není znám, mělo by to být ale nejpozději do dvou měsíců.

Připravujete něco nového jako MDA?

Připravujeme na konec druhého kvartálu uvedení nového typu MDA od stejného výrobce. Bude opět připraven exkluzivně pro T-Mobile.

Nějaké novinky o Blackberry?

Toto zařízení v současné době neplánujeme uvést na český trh. Chystáme jiné zařízení, informace o něm budou k dispozici během několika týdnů.

Proč jsou některé položky v menu t-zones česky a jiné pro českého uživatele trochu nesrozumitelně anglicky?

Podle nás je to rozumný kompromis. Některé položky jsou stejné jako v jiných sítích T-Mobilu, jiné položky, jejichž překlad by nemusel být zřejmý, jsme nechali češtinu.

Diskuze (131) Další článek: Nokia 3650: vyzrálejší kolegyně boduje (test)

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Konference, Nokia 3650, Panasonic GD87, Siemens C55, MOBI, Tis, T - Mobil, Tisk, Speciální karta, Mobil, Zpravodajství