Živé zpravodajství z tiskové konference T-Mobilu

Dnes proběhla tisková konference T-Mobilu k uvedení nových datových tarifů a dalších služeb. Byli jsme celou dobu na místě. Nenechte si ujít její průběh, který jsme pro vás zaznamenali.
Živé zpravodajství z tiskové konference T-Mobilu

V konferenční místnosti v pražském sídle T-Mobilu proběhla tisková konference na téma "Datové služby T-Mobile". Za T-Mobile byli přítomni Jiří Dvorjančanský (marketingový ředitel), Jan Prokeš (řídí segment firemních zákazníků) a Jiří Hájek (tiskový mluvčí).

  
Jan Dvorjančanský, Jiří Hájek a Jan Prokeš

Prezentací začal Jiří Dvorjančanský. Tématem konference byla strategie T-Mobilu v datových službách, byla prezentována služba Mobil Office Optimizer a samozřejmě i očekávané datové tarify platné od 5. května 2003.

Strategie datových služeb

Mobilní operátoři celosvětově očekávají, že v datových službách dojde v blízké době k největšímu rozvoji. T-Mobile chce nabízet atraktivní datové služby, které výrazně rozšíří možnosti použití mobilního telefonu. Datová nabídka T-Mobilu je postavena na třech pilířích: rychlost, kvalita a cenová nabídka.

T-Mobile má díky podpoře kódovacích schémat CS3 a CS4 nejrychlejší GPRS na českém trhu. Nabízí zdarma služby GPRSpeed a GPRSpeed Plus. Díky dedikovanému (rezervovanému) timeslotu na každém vysílači je GPRS spojení vždy dostupné. Aplikace GPRS software lze automaticky nastavit telefon pro připojení k internetu.

Mobile Office Optimizer

Jde o službu určenou pro přístup k serveru Microsoft Exchange a Microsoft Outlooku. Je to program určený zejména pro firemní zákazníky. Přístup k OUtlooku je až desetkrát rychlejší, úspora času může dosáhnout až k osmdesáti procentům. Důsledkem je také významná finanční úspora.

Mobile Office Optimizer se dodává na CD a po dobu devadesáti dnů jej lze testovat zdarma (platí se pouze za přenos dat). Po této době je nutné zaplatit za licenci - 2 900 Kč bez DPH; při větším počtu licencí je sleva.

Nejširší nabídka GPRS tarifů

Nabídka T-Mobilu ohledně nových GPRS tarifů pamatuje na různé typy uživatelů, od začátečníků až po náročné firemní zákazníky. Sledovali jsme využívání datových služeb u zákazníků, proto jsme připravili podstatně širší nabídku tarifů, aby si na svoje přišel opravdu každý. Zákazníkům rovněž chceme nabídnout zkušební dobu, kdy si po dobu následujících tří měsíců vyzkoušet tarifní program Business, kdy budou platit pouze paušál, a nikoliv přenesená data. Budou si tak moci ověřit, kolik dat reálně přenesou.

Jiří Dvorjačanský ukazuje graf porovnání starších a nových tarifů GPRS. Grafy, které jsou prezentovány, říkají totéž jako naše analýza, kterou si můžete přečíst zde. T-Mobile ale podle očekávání upozorňuje na "zrychlující" služby GPRSpeed a vyzdvihuje výhody, o kterých už byla řeč.

  
Grafy, které T-Mobile ukázal na dnešní tiskové konferenci

Při vymýšlení datových nabídek T-Mobile vycházel ze svých zkušeností. Viděl, že potenciál není jen v oblasti nejvyšších datových přenosů, ale i níže. Na tuto oblast se T-Mobile zaměřil, nechtěl toto pásmo držet stále restriktivní jako konkurence. Nyní jsou prezentovány jednotlivé datové tarify. Všechno najdete v článku s analýzou. T-Mobile je přesvědčen, že mobilní operátoři nemohou konkurovat službám jako je ADSL.

Odpovědi na otázky

Je vidět, že jste zlevnili přístup na internet, ale přístup na WAP zůstal stále na padesáti haléřích a k tomu se ještě zvedla účtovací jednotka. Takže se zdražilo ...

Odpověď Jiřího Dvorjančanského a jeho kolegů to vlastně potvrdila, většina wapových přenosů je ale prý nad 5 kB, takže větší zúčtovací jednotka se nijak zvlášť neprojeví. T-Mobile ale vytvořil tarif WAP, který je pro wapování výhodný.

Proč mezi tarify není očekávaný program s internetem za paušál?

Diskutovali jsme o něm, ale finální rozhodnutí bylo tento tarif nenabízet. Když se podíváte na zkušenosti, tak na trhu, který existuje, tento tarif nabízí Eurotel, potom ho nabízí nějaký jihokorejský operátor a Orange pro korporátní klienty. Například Vodafone v Maďarsku tento tarif po měsící kvůli zneužívání ukončil. Kvůli zneužívání a riziku přetížení sítě jsme tento tarif nenabídli.

Co si lze představit pod zneužíváním paušálního tarifu?

Jde spíš o využívání do té miry, že síť je přetížená.

Nedomníváte se, že slovo zneužívání je v tomto ohledu nepatřičné?

Souhlasím, zneužití možná není dobré slovo. Je to překlad slova, které používáme v angličtině a možná není správný. Tito zákazníci omezí své okolí.

Bude T-Mobile u Twistu blokovat svůj SMTP server podobně jako Oskar u Oskarty?

Nebude.

Může si vaše datové tarify nějakým způsobem vyzkoušet zákazník konkurenčních operátorů?

Nemáme takovou nabídku, nejlevnější cestou je vyzkoušet datové tarify prostřednictvím nejnižších tarifů. K dispozici jsou také prezentační místa showrooms. (Náklady na uvedení nového zákazníka do systému se pohybují kolem dvou tisíc korun.)

Dotaz od čtenáře MobilManie: Jak T-Mobile zabrání "zneužívání" v tříměsíční době, kdy bude tarif Business k dispozici neomezeně jen za paušál?

Zabráníme tomu hlavně tím, že říkáme, že jde o časově omezenou nabídku. Chceme zákazníkům dokázat, že více než padesát megabajtů nepotřebují. Velké mobilní datové přenosy dnes využívá 1-3 procenta zákazníků - pokud uvidíme, že zájem bude větší, budeme možná reagovat. Nechceme jít ale formou neomezeného tarifního programu.

Bude T-Mobile blokovat přístup k WAPu prostřednictvím APN pro internet?

Ano.

Diskuze (70) Další článek: Český Telecom uvádí nové paušální programy

Témata článku: Operátoři, T-Mobile, Konference, Dobré slovo, T - Mobil, MOBI, Tis, Nejširší nabídka, Zpravodajství, Mobil, Cenová nabídka, TiskRychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

Rychlá pomoc pro návrat do normálu. K čemu je Android Safe Mode, a jak jej aktivovat?

** V případě problémů s Android telefonem si hned vzpomeňte na režim Safe Mode ** V tomto módu se vypnou všechny vámi stažené aplikace ** Systém se zrychlí a zbaví chyb, jeho využití ale bude omezené

Martin Chroust
Nouzový režimAndroid
8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

8 důvodů, proč uživatelé iPhonu nikdy nepřejdou na Android

** Obě největší mobilní platformy mají svůj tábor skalních příznivců ** Ti mají jasno, proč je právě iOS nebo Android jediný správný systém ** Tady je několik důvodů, proč jablíčkáři nechtějí o robotech ani slyšet

Martin Miksa
SmartphonyiPhoneAndroid
Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

Recenze systému Android 12. Největší skok správným směrem za poslední roky. Zatím ale jen pro někoho

** Android 12 je zatím graficky i funkčně nejjednotnější verze ** Vylepšuje zejména soukromí a práci s oprávněním aplikací ** Na jiných telefonech než Pixelech bude zážitek odlišný

Vladislav Kluska
Material YouAndroid 12Google
Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

Vybrali jsme 15 výborných levných smartphonů pod stromeček. Jsou čím dál lepší

** Levné smartphony se už dávno staly spotřebním zbožím ** Použitelný telefon se dá koupit už za dva tisíce korun ** Vůbec poprvé se do výběru dostaly telefony s 5G

Martin Miksa
Nižší třída
Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

Evropská komise to vidí jasně. Česko má jednoznačně nejdražší mobilní tarify v celé EU

** Česko „kraluje“ žebříčku zemí s nejdražšími mobilními službami ** Evropská komise srovnala ceny ve všech 27 zemích EU ** Když se nepočítají neomezené tarify, vychází nabídky našich operátorů katastrofálně

Jan Láska
Předražené službyEvropská komiseTarify a mobilní služby
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny