Zkušenosti čtenáře s mobilem Siemens C62

Dnes vám nabízíme čtenářské zkušenosti rovnou s recenzí, což je poměrně netradiční. Můžete tak srovnat pohled redaktora a praktické poznatky běžného uživatele. Siemens C62 čeká na vaši kritiku.
Zkušenosti čtenáře s mobilem Siemens C62
Kapitoly článku

Předem upozorňuji, že u Siemensu C62 se zaměřím hlavně na to negativní. Co telefon umí, to zjistíte z každého letáku, ale určitě vás bude před jeho pořízením zajímat, co neumí nebo co moc nezvládá. Na začátek vám doporučuji přečíst si dnešní recenzi Siemensu C62 z pera redakce.

Tento telefon zdaleka není tak špatný, jak možná z mého článku vyzní. Mnoho uvedených nedostatků se týká většiny moderních telefonů obecně. Třeba se mi povede vyvolat v závěru článku diskuzi na téma „Co vás na moderních mobilech poslední dobou štve“.

   
Siemens C62 eleganci nezapře, prodávat se bude ve třech odstínech

Používám delší dobu Siemens S35, se kterým budu novinku občas porovnávat. Telefonuji opravdu hodně, SMS píši méně, dále využívám budík, kalkulačku a občas kalendář (v zásadě jako budík na delší dobu dopředu).

Lepší vzhůru nohama

Když se na nový Siemens C62 podívám, vypadá perfektně – je spíš menší a elegantní. Technická data si můžete najít v katalogu na MobilManii, cennější pro vás spíš bude subjektivní pocit uživatele. Tlačítka klávesnice jsou umístěna v blocích vedle sebe, ale řekl bych, že oddělená samostatná tlačítka jsou praktičtější. Tlačítka jsou průhledná, a tak se nemusíte bát postupného stírání ani odlupování.

Protože je telefon poměrně malý a spodní řada tlačítek je posazena hodně dole, stává se tato řada pro uživatelův palec hůře dostupná. Třeba při delším zmáčknutí mřížky pro odemykání a zamykání klávesnice si skoro vykloubíte palec. Zjistil jsem také jednu zajímavou, avšak ne příliš využitelnou věc – pokud telefon obrátím vzhůru nohama, tedy tlačítky nahoru a displejem dolů, držím telefon mnohem pohodlněji a palcem v přirozené poloze obsluhuji všechna tlačítka a dokonce si přitom ani nezakrývám displej.

  
Bílo-šedé provedení testovaného Siemensu C62, ženám se bude líbit, budou ho ale muset čistit

Pomoc, nevidím

Pro každého majitele prvního telefonu s barevným displejem jsou barvy naprosto ohromující. Časem ale zjistíte jistá negativa. Barva je krásná, pokud si chcete spíš hrát s obrázky než telefonovat, nezbytná je samozřejmě pro fotografování. Ale spousta lidí už došla k tomu, že fotografování je pouze zajímavá hračka, kterou po pár měsících přestanou používat. Pro běžné telefonování barva na displeji nijak přínosná není.

 Barevným displejům je často vytýkáno, že jsou hůře čitelné na ostřejším denním světle. Kupodivu jsem se nikde nesetkal se stížností, že barevný displej je také hůře čitelný v pohotovostním režimu, pokud je zhasnutý. Na zhasnutém „černobílém“ displeji můžete poměrně pohodlně kontrolovat sílu signálu, stav baterie nebo sledovat hodiny. To vše je vám na nových telefonech upřeno, protože na zhasnutém barevném displeji není vidět vůbec nic.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Displej má velmi jemný rastr, barvy jsou ostré a živé

Chybou u Siemensu C62 je podle mě také zvolená velikost písma při zadávání čísla. Na velkém displeji se ztrácí malinká čísílka, která jsou navíc nalepená těsně k sobě. Velikost písma nelze změnit (ani u SMS). Starší generaci a lidem s brýlemi na blízko je tímto telefon nejen nedoporučen, ale spíše rovnou zakázán.

Klepněte pro větší obrázek
Velikost písma je při zadávání čísla malá

Jak můžu někoho najít?

Telefonní seznam má 500 položek, paměť je sdílená. Ke každému kontaktu si můžete uložit dvě padesátiznakové poznámky do kolonek adresa a e-mail. Telefon ovšem neumí stejně jako mnoho dalších nových telefonů pracovat současně s pamětí na kartě SIM a v telefonu. Můj stařičký Siemens S35 to umí. Jednomu kontaktu lze přidělit jen jedno telefonní číslo. Jako další chybu vidím to, že telefon s kapacitou 500 čísel vyhledává v seznamu jen podle prvního písmene. Navíc seznamem ani nelze rychle listovat podržením šipky dolů nebo nahoru, každé jméno musíte odkliknout jednotlivě.

Telefonní seznam je podle mě také pomalý. U všech starších telefonů, které jsem měl, jsem zmáčkl písmeno J a prakticky okamžitě se mi na displeji objevila Jana. C62 však chvíli chroustá, já zatím netrpělivě zmáčknu klávesu podruhé a skončím u písmene K. Stejně je tomu u všech Siemensů od čtyřicítkové řady a zřejmě i u dalších telefonů. Je to asi nevýhoda větší paměti, ale připadá mi to, jako by auto s vyšším výkonem jezdilo a akcelerovalo pomaleji a pouze utáhlo větší náklad. Prodleva netrvá nijak dlouho, ale pokud to nečekáte a jste zvyklí na okamžitou reakci, budete nemile překvapeni.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Seznam bohužel není vícepoložkový a nabízí pouze jednoduché vyhledávání


Článek ještě nekončí, v druhé části si povíme něco o psaní SMS, zhodnotíme rychlost telefonu a vyřkneme závěrečný ortel

Témata článku: Siemens, Siemens C62, Mobil, Zkušenost, MOBIPegasus nebyl jediný velký škůdce pro smartphony. Google odhalil další velké případy sledování uživatelů

Pegasus nebyl jediný velký škůdce pro smartphony. Google odhalil další velké případy sledování uživatelů

** Pegasusem to neskončilo, Google ukazuje další případy sledování smartphonů ** Využívají pokročilé nástroje a dostanou se na Android i iOS ** Obrana je v tomto případě složitá

Martin Miksa
ZranitelnostMalwareZabezpečení
Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

Horší než covid, mobilní výrobci zažívají krušné časy. Samsungu uvízlo po světě 50 milionů neprodaných telefonů

** Dozvuky pandemie, nedostatek čipů a teď zase válka ** (Nejen) mobilní výrobci zažívají krušné časy ** Samsung má např. ve skladech na 50 milionů neprodaných telefonů

Martin Chroust
Nižší třídaStřední třída
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v červnu 2022 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Pitva Samsungu Galaxy Z Fold2. Vnitřnosti ohebného telefonu, to je technologický koncert

Skládací telefony jsou stále docela nové a drahé, takže se nepoštěstí narazit na kus k popravě každý den. Tento má zničený vnitřní displej, ale jinak je funkční. Tak se pojďme podívat, jak to Samsung uvnitř vyřešil.

Jakub Michlovský
Ohebný displejSamsungPitva
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Už brzy se dočkáme nového čtyřpalcového telefonu do kapsy

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Už brzy se dočkáme nového čtyřpalcového telefonu do kapsy

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce brzy změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid
S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

S odolnými telefony se musí počítat. Tenhle tank se může opřít o vysoký výkon, noční vidění i o rychlá data

** Značka Blackview uvedla na trh dvě nová odolná monstra ** Pyšní se maximální odolností, obří baterií i podporou 5G sítí ** Jeden telefon vsadil na noční vidění, druhý zase na termovizi

Martin Chroust
TermokameraMIL-STD 810BlackView