Zkusili jsme Realme v barvách Coca-Coly. Syčení bublinek láká k pití při každé příchozí zprávě

  • Limitovaná edice pro fanoušky nejznámější limonády
  • Jde o upravený smartphone nižší třídy Realme 10 Pro 5G
  • Speciálně navržen je vnější vzhled i design prostředí

Jestli existuje něco, co vám určitě nepomůže omezit spotřebu sladkých colových nápojů, tak je to tento smartphone. Jeho úkolem je naopak k pití nalákat, a dělá to při používání velmi vytrvale. Realme 10 Pro 5G Coca-Cola Edition bylo vyrobeno v pouhých 10 tisíci kusech, nám se jeden exemplář podařilo získat na vyzkoušení.

Klepněte pro větší obrázek

Legendární logo, které v 60. letech umělecky ztvárnil i známý grafik Andy Warhol, číhá na telefonu i krabičce, chuť a colové aroma s typicky hnědou barvou prosakuje i ze samotného prostředí telefonu. Vedle toho všeho je ale telefon zároveň zdařilý model nižší střední třídy.

Telefon se prodává převážně na indickém trhu (v přepočtu za 5500 Kč bez daně), v ostatních zemích světa slouží hlavně k propagaci a pro fanoušky značky jako sběratelská rarita. Na marketing se nakonec Realme zaměřuje už dlouhodobě – ať už to byly smartphony s krytem připomínající kufr, list papíru, barvy závodních aut nebo třeba limitované edice na motivy japonských komiksů anime.

Snaha o úpravu velké části prostředí

Záda telefonu jsou plastová s metalickým efektem, který připomíná vzhled plechovky Coca-Coly. Z černého plastu je také rovně seříznutý rámeček, který v sobě nese i čtečku otisků (v bočním odemykacím tlačítku), hlasitý reproduktor, slot na SIM a paměťovou kartu, a dokonce dnes už ne tak často vídaný 3,5mm jack.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Telefon obsahuje 3,5mm jack

Telefon není malý ani přerostlý, velikost daná 6,7palcovým Full HD+ displejem bude asi většině vyhovovat. Výkon a také 5G konektivitu zařízení dodává čipset Snapdragon 695, prodává se jediná paměťová varianta 8 + 128 GB. Zadní fotoaparát má dva objektivy, zajímá nás ale hlavně ten primární, jenž je osazen nad 108Mpx senzorem. V rámci své cenové třídy telefon fotí standardně, žádné poměřování s fotografickou špičkou od něj nemůžeme požadovat.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
V telefonu je přednastaveno grafické téma Coca-Cola, můžete si ho ale změnit na běžné

Poměrně zdařilé je obléknutí do předinstalovaného Coca-Cola motivu v prostředí telefonu. Na zamykací obrazovce svítí maskot Realmeow, nasycený podobně jako cola bublinkami. Většina nativních aplikací používá graficky upravené červené ikony, u těch ostatních (například u Googlu a dalších aplikací třetích stran), je alespoň přidán červený obvodový kroužek, aby grafika aspoň zhruba „ladila“. Také klávesnice má lehké zbarvení dočervena.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Ukázka prostředí Realme 10 Pro 5G v tématu Coca-Cola

V prostředí je předinstalováno také několik zvuků spojených se známou limonádou. Na notifikace může upozorňovat krátká oficiální melodie známá například z televizních reklam, příchozí SMS můžete nastavit jako zasyčení bublinek v nápoji, jiná příchozí událost může znít jako otevření víčka lahve. Podobný zvuk je nastaven i pro závěrku fotoaparátu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Součástí balení telefonu je i pouzdro, 33W adaptér a nabíjecí kabel

Na druhou stranu, pokud se vám téma a zvuky Coca-Coly v telefonu okoukají a oposlouchají, můžete si nastavit jakékoli jiné téma nebo tapetu z prostředí Realme UI 4.0 postaveného nad Androidem 13. Pokud by vás nakonec začal nudit i design zad telefonu, můžete na něj nasadit ochranný kryt. Jeden takový poloprůhledný je přímo součástí balení, stejně jako 33W adaptér do zásuvky a USB-C kabel.

Ve sběratelské edici najdete v balení navíc i samolepky, sběratelskou kartičku s pořadovým číslem vyrobeného telefonu a 25cm plastového maskota Realmeow. Stylově ve tvaru víčka od lahve je vyveden i špendlík na vypíchnutí šuplíčku se SIM kartami. V Česku se telefon neprodává a zřejmě se nepočítá ani s běžnou verzí Realme 10 Pro 5G. V obchodech ale můžete narazit na o něco nižší model Realme 10 (bez 5G konektivity). Prodává se za 6 tisíc korun.

Diskuze (8) Další článek: Samsung prodloužil partnerství s McAfee. Antivirus bude i nadále nedílnou součástí nadstavby One UI

Témata článku: Realme, , , , , , , , , , Česká republika, Syčení, Bublinka, Telefon, Pití, Vzhled, Limonáda, Coca-Cola,