Zlobí vás SMS? Chyba je na straně Googlu, ale řešení je jednoduché

Google nedávno aktualizoval nenápadnou systémovou komponentu Služby operátora (Carrier Services; balíček com.google.android.ims). S verzí 50 ze 2. prosince si však uživatelé začali stěžovat na problémy s odesíláním a přijímáním SMS, informuje 9to5Google.

Problém se týkal některých telefonů Samsung, OnePlus, LG, Motorola a TCL. Uživatelé se obraceli na své operátory, až později vyšlo najevo, že jde o softwarový problém. Google se k situaci nevyjádřil, ale verzi 50 stáhnul a na Play ji nahradila starší v48, což problém vyřešilo.

Pátrání po příčině

Aplikace Služby operátora je málo známá součást systému Android, která se v Obchodě Play objevila v roce 2017. Je součástí systému Android IP Multimedia Subsystem (IMS) – kolekce standardů, které umožňují telefonu připojit se k mobilní síti a přenášet hlas, video a text, včetně Voice over LTE, volání přes Wi-Fi a dalších.

Chceme Android na Windows?

Ačkoli se server 9to5Google obrátil na Google s žádostí o vyjádření, nedočkal se odpovědi. Přestože je aplikace nainstalovaná na více než miliardě telefonů, potíže se SMS měly jen telefony určitých značek. Pokud řešíte stejný problém, doporučujeme odinstalovat aktualizace.

Tuto možnost najdete v Nastavení-Aplikace-Služby operátora. Následně proveďte z Obchodu Google Play aktualizaci na verzi 48, případně si můžete stáhnout její instalační balíček ze serveru APKMirror.

Diskuze (1) Další článek: Poco M3. Smartphone pro mladé za pár tisíc má slušný výkon a obří baterii

Témata článku: Android, Aktualizace, Google Play, Windows, SMS, Wi-Fi, Problém, Služba operátora, Verze, Pátrání, Součást systému, Operátor, IMS, Obchod Play, Telefon


Určitě si přečtěte

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

Google Fotky už nebudou zdarma. Co dál? Máte v podstatě dvě možnosti…

** Google od června 2021 zásadně omezí službu Google Fotky. ** Jednou z alternativ je záloha na vlastní NAS. ** Srovnali jsme obě metody po stránce ceny i funkcí.

Jiří Kuruc, Filip Kůžel, Jakub Michlovský | 109

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

RECENZE: Redmi Note 9 Pro – impérium vrací úder

** Redmi Note 9 Pro se chlubí čtveřicí snímačů s až 64Mpx rozlišením ** 5 020mAh baterie zajistí dobrou výdrž a podporuje až 30W dobíjení ** Snapdragon 720G ve spolupráci s 6GB RAM zajistí dostatek výkonu

Milan Měchura | 21

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

RECENZE: Xiaomi Mi 10T Lite – 5G je ještě dostupnější a má sexy design

** Xiaomi dostává 5G konektivitu do telefonu pod 8 000 Kč ** Líbit se bude i skvělý poměr cena/výbava a dlouhá výdrž ** Benefitem je 120Hz displej s funkcí Adaptive Sync

Martin Miksa | 15

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

Natočte si EKG u chytrých hodinek od Samsungu. Ukážeme vám, jak na to

** Už dva modely chytrých hodinek od Samsungu podporují natočení EKG ** Samsung však v Evropě stále čeká na potřebné schvalovací procesy ** Pokud máte zájem, lze točení EKG na hodinkách aktivovat neoficiálně, ale na své vlastní riziko

Martin Chroust | 45