Žlutý závoďák míří do Evropy. Realme GT se Snapdragonem 888 bude stát jen...

Realme začne brzy Evropě prodávat svůj nejvýkonnější model Realme GT 5G. Telefon se  pyšní 120Hz AMOLEDem s optickou čtečkou, třemi foťáky a 4 500mAh baterií s 65W dobíjením. Navíc bude jedním z nejlevnějších smartphonů na trhu se Snapdragonem 888. Výrobce nedopatřením na svém e-shopu zveřejnil koncovou cenu verze s 12GB RAM a 256GB úložištěm, která je pouhých 549 EUR. A to v přepočtu dělá jen zhruba 13 900 Kč!

A to přesto, že se bavíme o dražší variantě, která bude na starém kontinentě k mání jen ve žluté barvě (Racing Yellow). V Číně je telefon sice levnější, navíc je zde k mání ještě v cenově dostupnější verzi 8/128GB, která však u nás zřejmě k dostání nebude. I tak je to pro Evropu dost atraktivní cenovka, která může zavedeným topmodelům se Snapdragonem 888 pořádně zatopit. Vždyť ve stejné cenové relaci najdete často i čipsety střední třídy...

Na webu Realme.com sice nabídka uváděla, že bude telefon dostupný jen v Německu, Lucembursku, Holandsku a v Portugalsku, jedná se však zřejmě jen o únik vztažený k vybraným e-shopům regionálních poboček. Před několika dny totiž CEO Realme, Madhav Shets na Twitteru uvedl, že Realme GT bude dostupný celosvětově ještě v průběhu června. O měsíc později se má odehrát globální premiéra Realme GT Neo s Mediatekem Dimensity 1200, který má být přeci jen o něco více zaměřený na mobilní focení.

Trailer na Realme GT 5G:

Tisková konference oznamující vstup Realme GT 5G do Evropy se uskuteční 15. června. 

Via TheVerge, Twitter

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (2) Další článek: Co vy na to? Měly by školy zakazovat používání smartphonů s aplikacemi místo kalkulaček?

Témata článku: Realme, , , , , , , , , , , , , Realme GT 5G, Evropa, Mání, Portugalsko, Kontinent, Závoďák, Via TheVerge, Telefon, Starý kontinent, Lucembursko, Realme GT Neo, Holandsko