Změří krevní tlak, teplotu a ještě s ním bezkontaktně zaplatíte. Unikátní prsten si vypůjčil ovladač z hodinek

  • Ring One má být nejpokročilejší chytrý prsten na světě
  • Změří vám krevní tlak, teplotu, a ještě s ním zaplatíte
  • Zajímavě vypadá i otočný přepínací mechanismus

Společnost Muse Wearables oznámila chytrý prsten Ring One, který se vypůjčuje některé funkce z chytrých hodinek. Po nasazení na prst změří srdeční tep, okysličení krve, VO2 Max, krevní tlak i teplotu vaší kůže. Prsten samozřejmě zvládne i monitorovat váš pohyb během dne, eviduje počet ušlých kroků i kalorie, a ještě ktomu zvládne evidovat kvalitu spánku.

Prsten však poslouží i k bezkontaktnímu placení přes NFC, navíc má od výroby tzv. „otočné“ rozhraní, které je přídavnou bezpečnostní vrstvou a současně i metodou, jak můžete prsten „ovládat“. Tedy něco na způsob otočné lunety u hodinek. Podle výrobce např. přepnete mezi režimem pro cvičení a režimem pro bezkontaktní placení. Pro drtivou většinu funkcí však budete potřebovat párovací aplikaci. V té se třeba dozvíte své skóre připravenosti nebo bodové ohodnocení posledních spánků.

Klepněte pro větší obrázek
Chytrý prsten Ring One se pasuje do role nejpokročilejšího chytrého prstenu na trhu

Prsten je odolný až do 100 metrů pod vodní hladinu, nabízet se bude v devíti různých velikostech těla odolných vůči poškrábání, a jeho nabíjení bude řešeno bezdrátově. Na jedno nabití vydrží až 7 dní, s přenosným dobíjecím pouzdrem se výdrž prstenu protáhnete až na měsíc. Jeho cenu zatím neznáme, kompletní kampaň bude zveřejněna až v průběhu dneška nebo zítřka. Ovšem, pokud o nositelnost tohoto druhu máte zájem, můžete se na Indiegogo předregistrovat, a tím získat až 40 % slevu oproti jeho doporučené ceně a bezplatné celoživotní předplatné párovací aplikace.

Zdroj: Musewearables

Diskuze (10) Další článek: Líbí se vám akční tlačítko u iPhonu 15 Pro? Přidejte si jej do Androidu, a to hned několika způsoby

Témata článku: Hodinky, NFC, Chytrý prsten, Bezdrátové nabíjení, Bezkontaktní platby, Zdraví, Indiegogo, Spánek, Měření tlaku, 10 ATM, SPO2, Krevní tlak, Ring, Prsten, Ovladač, Teplota, VO2 Max