Známe české ceny OnePlus 10T. Telefon levný nebude a ještě dejte pozor, ať se vám nezlomí v ruce

Před pár týdny OnePlus představil svůj nový model OnePlus 10T. Přestože je výkonnější než mode 10 Pro a má rychlejší 150W nabíjení, nejde o ryzího nástupce vlajkového modelu. To výrobce reflektuje i cenou. Telefon se dá objednat přes oficiální evropské stránky OnePlus a nyní je už zalistovaný i v prvních českých obchodech. V konfiguraci 8 + 128 GB startuje na 18 000 Kč, vyšší verze 16 + 256 GB pak vyjde na 20 500 Kč. I ve vyšší konfiguraci je tak model cenově dostupnější, než byl na začátku prodeje OnePlus 10 Pro.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
OnePlus 10T se podařilo se kanálu JerryRigEverything zlomit holýma rukama

O něco nižší cena ale s sebou přináší několik ústupků, z nichž zejména věrní příznivci donedávna nezávislé čínské značky nejsou vůbec nadšení. Jak už jsme zmínili při představení, telefon dostal obyčejnější fotovýbavu bez spolupráce s Hasselbladem a dokonce přišel o bezdrátové dobíjení či ikonický přepínač na boku pro změnu tichého a hlasitého režimu. Teď se ale ukazuje, že výrobce možná šetřil ještě víc...


Nejoblíbenější smartphony OnePlus

OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB OnePlus Nord 3 5G 16GB/256GB
nabízí 37 obchodů za ceny od 9 693 Kč
Porovnat ceny
OnePlus 12 5G 16GB/512GB OnePlus 12 5G 16GB/512GB
nabízí 33 obchodů za ceny od 23 649 Kč
Porovnat ceny
OnePlus 12R 5G 16GB/256GB OnePlus 12R 5G 16GB/256GB
nabízí 26 obchodů za ceny od 15 799 Kč
Porovnat ceny
OnePlus Nord CE 3 Lite 5G 8GB/128GB OnePlus Nord CE 3 Lite 5G 8GB/128GB
nabízí 23 obchodů za ceny od 4 580 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené smartphony OnePlus


Telefon se dostal do ruky známému youtuberovi Zackovi Nelsonovi z kanálu JerryRigEverything. Ten se na telefon podíval podrobně po stránce odolnosti. Ostatně už OnePlus 10 Pro nedopadl příliš slavně, jelikož se ho podařilo navzdory kovovému rámu ohnout. U modelu 10T Zack ihned odhalil, že telefon o kov přišel úplně a tělo je tentokrát plastové, což mechanické odolnosti rozhodně nepomáhá.

Zlomený holýma rukama

Kromě testu odolnosti sklíčka, které se podařilo poškrábat už hrotem o tvrdosti 6 se youtuber pokusil i o tzv. bend test, kdy vzal telefon do ruky a pokusil se prsty zatlačit tak, aby tělo ohnul. Překvapivě se podařilo a telefon pod vlivem síly rukou povolil a rozlomil se v nejslabším místě, kde přechází v modul fotoaparátu. Posléze se telefon podařilo celý rozloupnout a dostat se k jeho jednotlivým prvkům.

Přestože Zack dokázal telefon ve svém studiu úplně zničit a zlomit holýma rukama, na druhou stranu dodává, že jeho test odolnosti je i tak poměrně extrémní a při běžném zacházení by ke zlomení telefonu nemělo dojít. Přesto fakt, že se telefon vůbec podařilo zlomit holýma rukama, není pro model úplně nejlepší reklama a nový „správce“ značky OnePlus – mateřská společnost Oppo – by se měla rychle zamyslet, jak udržet dobré jméno kdysi tolik oblíbené značky, které se někdy říkalo iPhone mezi Androidy.

Představení OnePlus 10T:

Diskuze (4) Další článek: Honor 70 vplul do střední třídy s dvěma kruhy na zádech a zajímavým fotoaparátem

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Oneplus, , , , , , , , OnePlus 10T, Model, Česká cena, Telefon, Pozor, Ruka, Zack Nelson, Odolnost,