Známe datum premiéry Redmi Note 10 Ultra. Tři foťáky doplní laserový autofocus

Zástupci značky Redmi informovali o tom, že 25. května dojde k premiéře nejvýkonnějšího Redmi Note 10 Ultra, který doplní stávající modely Redmi Note 10 a Redmi Note 10 Pro. Na internetu již kolují první fotky telefonu, a není důvod jim nevěřit, protože je v rámci „lákací“ kampaně zveřejnilo přímo Redmi. A pokud budeme věřit spekulacím, můžeme k fotkám přiřadit i očekávané specifikace.

Redmi se chce u svého nejvýkonnějšího modelu překonat výkonovou bariéru telefonů střední třídy, které se v benchmarcích dotahují na dva až tři roky staré flagshipy. Redmi Note 10 Ultra by tak měla běžet na 6nm osmijádru Dimensity 1100, které se skládá ze čtyř 2,6GHz jader Cortex-A78 a ze čtyř 2GHz jader typu Cortex-A55. Pokud k tomu ještě připočteme podporu 5G a grafický adaptér Mali-G77 MC9, měl by Note 10 Ultra nabídnout výkon přesahující současné možnosti telefonů střední třídy. 

Telefon má dále nabídnout i rychlá úložiště typu UFS 3.1, které byly až do nedávny vyhrazeny jen pro ty nejdražší telefony. Na zádech jsou připraveny tři foťáky, a protože se u samostatného fotočipu očekává rozlišení 108MPx, je kousek stranou připraven i laserový autofocus. A zbývající snímače? Zřejmě teleobjektiv a širokáč, ale ještě to není stoprocentní.

Note 10 Ultra bude výkonnější, než Redmi Note 10 Pro:

Displej by měl mít u Ultry úhlopříčku 6,53 palce, máme se těšit na AMOLED displej s vycentrovaným průstřelem a podporou 120/144Hz obnovovací frekvence. Baterie telefonu bude mít kapacitu 5 000 mAh, a počítá se i s rychlým 33W či dokonce 65W dobíjením. V Číně by měla základní verze telefonu (6/128 GB) stát, v přepočtu, necelých šest tisíc korun, tedy lehce přes sedm tisíc včetně daně. Přesné detaily k Redmi Note10 Ultra budou známy již příští týden v úterý.

Zdroj Weibo, Twitter

Sítě 5G

5G je zkratka pro bezdrátové sítě páté generace. Mají kratší odezvu, vyšší přenosové rychlosti, kapacitu a variabilitu. Jsou vyvíjené tak, aby zvládaly širokopásmové připojení miliónů lidí a strojů v metropolích, energeticky nenáročné senzory, které s jedinou baterií vydrží roky, a cokoliv mezi tím.

Ve světě začalo hromadné spouštění 5G sítí v roce 2019, start 5G v Česku byl opožděný. Nejvýznamnějšími vývojáři 5G technologií a výrobci síťových komponent jsou Huawei, Nokia, Ericsson a Samsung.

Diskuze (2) Další článek: Motorola chce nabíjet mobily bezdrátově vzduchem. K řešení přizvala GuRu

Témata článku: Redmi, , , , , , , , , , , , , , , , , Telefon, F +, Ultra, Fotka, Foťák, Grafický adaptér Mali