Známe nejpopulárnější emoji letošního roku. Jsou mezi nimi i vaši favoriti?

Mnozí si bez nich textovou komunikaci na mobilu ani nedokáží představit. Ano, řeč je o emoji, neboli o „smajlících“ či „emotikonách“, které obohacují strohou textovou komunikaci. Můžete díky nim vystihnout aktuální náladu nebo zdůraznit část textu, celé věty, nebo dokonce změnit vyznění celého příspěvku.

Podle Unicode Consorcium, které se o smajlíky dlouhodobě stará, je běžně používá přes 92 procent světové populace. A nově také víme, které z celkem 3 663 smajlíků jsou ty nejoblíbenější.

V letošním roce se na prvním místě umístil 😂, tedy obličej se slzami štěstí. Druhé místo obsadilo 💗, na třetí pozici je 🤣, tedy variace na vítěznou první pozici.

Zajímavé je i srovnání s rokem 2019, kdy tento žebříček vznikl poprvé (loni se seznam s nejpoužívanějšími emoji na internetu neobjevil). První dvě místa zůstala i po dvou letech stejná, skokanem roku je 👍, který se přesunul z desátého místo na čtvrtou pozici. Mezi nejlepší ze zřejmě brzy dostane i prosebný obličej (🥺), který poskočil z 94. na 14. pozici. Žebříček Top 10 uzavírají dost podobná emoji se srdíčky.

U oblečení je nejčastějším emoji 👑, mezi zvířaty je to 🦋. V květinové říši se používá hned několik podobných emoji, u nichž závisí na vkusu a stylu jednotlivce. Nejméně populární podkategorií emoji jsou národní vlajky následované ikonami jednorázových předmětů, např. sprchy. Obyčejný smajlík :-) skončil na desáté pozici. A česká vlajka ? Pozice 1 296.

Google se vloni pochlubil novými emotikonami pro Android:

Která emoji používáte ve své textové komunikaci na mobilu nejčastěji? Podělte se o názor v diskusi pod článkem.

Zdroj Unicode

Diskuze (3) Další článek: App Store Awards 2021. Toto jsou nejlepší aplikace a hry pro iPhone a iPad podle Applu

Témata článku: , , , , , , , Pozice, Komunikace, Letošní rok, JPG, Obličej, Smajlík, F +, Favorit, Mobil,