Známe nejpopulárnější emoji letošního roku. Jsou mezi nimi i vaši favoriti?

Mnozí si bez nich textovou komunikaci na mobilu ani nedokáží představit. Ano, řeč je o emoji, neboli o „smajlících“ či „emotikonách“, které obohacují strohou textovou komunikaci. Můžete díky nim vystihnout aktuální náladu nebo zdůraznit část textu, celé věty, nebo dokonce změnit vyznění celého příspěvku.

Podle Unicode Consorcium, které se o smajlíky dlouhodobě stará, je běžně používá přes 92 procent světové populace. A nově také víme, které z celkem 3 663 smajlíků jsou ty nejoblíbenější.

V letošním roce se na prvním místě umístil 😂, tedy obličej se slzami štěstí. Druhé místo obsadilo 💗, na třetí pozici je 🤣, tedy variace na vítěznou první pozici.

Zajímavé je i srovnání s rokem 2019, kdy tento žebříček vznikl poprvé (loni se seznam s nejpoužívanějšími emoji na internetu neobjevil). První dvě místa zůstala i po dvou letech stejná, skokanem roku je 👍, který se přesunul z desátého místo na čtvrtou pozici. Mezi nejlepší ze zřejmě brzy dostane i prosebný obličej (🥺), který poskočil z 94. na 14. pozici. Žebříček Top 10 uzavírají dost podobná emoji se srdíčky.

U oblečení je nejčastějším emoji 👑, mezi zvířaty je to 🦋. V květinové říši se používá hned několik podobných emoji, u nichž závisí na vkusu a stylu jednotlivce. Nejméně populární podkategorií emoji jsou národní vlajky následované ikonami jednorázových předmětů, např. sprchy. Obyčejný smajlík :-) skončil na desáté pozici. A česká vlajka ? Pozice 1 296.

Google se vloni pochlubil novými emotikonami pro Android:

Která emoji používáte ve své textové komunikaci na mobilu nejčastěji? Podělte se o názor v diskusi pod článkem.

Zdroj Unicode

Diskuze (3) Další článek: App Store Awards 2021. Toto jsou nejlepší aplikace a hry pro iPhone a iPad podle Applu

Témata článku: Android, Internet, Statistika, Emotikony, Ostatní, Unicode, Smajlík, JPG, Mobil, Komunikace, Pozice, Letošní rok, Favorit, Obličej, Telefony s Androidem na Heureka.czUž vás nebaví hledání potvrzení v telefonu? Caviar záda iPhonu 13 Pro rovnou podepíše QR kódem

Už vás nebaví hledání potvrzení v telefonu? Caviar záda iPhonu 13 Pro rovnou podepíše QR kódem

** Caviar ukázal další speciální edici iPhonu 13 Pro ** Záda podepíše vyrytým QR kódem, který může vést kamkoliv ** Nejdražší varianta telefonu stojí čtvrt milionu!

Martin Chroust
CaviarLimitovaná edice
Ode dneška se vydávají nové občanky včetně NFC a otisků prstů
Lukáš Václavík
eObčankaČeskoeGovernment
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v prosinci 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Co se naučíte, když si pustíte video přednášky dvojnásobnou rychlostí? Víc než si nejspíš myslíte

Co se naučíte, když si pustíte video přednášky dvojnásobnou rychlostí? Víc než si nejspíš myslíte

** Co se studenti naučí z videa přednášky přehrávaného dvojnásobnou rychlostí? ** Skoro tolik, co z videa pouštěného normální rychlostí **Mohou tak výrazně ušetřit čas a zefektivnit studium

Jaroslav Petr
VzděláváníStudium
Kupujeme televizor: kdy vyžadovat HDMI 2.1 a kdy stačí HDMI 2.0

Kupujeme televizor: kdy vyžadovat HDMI 2.1 a kdy stačí HDMI 2.0

HDMI 2.1 letos dorazilo v plné síle a už není výsadou několika televizorů. Co přináší hráčům? A co filmovým fanouškům?

Jaromír Puk
Televizory