ZTE Axon 20 5G s kapalinovým chlazením a kamerou pod displejem míří do prodeje

Smartphony ZTE v Česku už několik let v běžné distribuci nekoupíme. Výrobce se zaměřil na jiné trhy a z Evropy se s výjimkou několika zemí (Německo, Polsko, Rakousko, Itálie) prakticky stáhl. Příznivci čínské značky ale teď opět dostanou možnost některé modely zakoupit prostřednictvím oficiálního evropského e-shopu.

ZTE tak volí stejný model distribuce jako u herních smartphonů dceřiné značky Nubia. A začíná rovnou s modelem vyšší třídy ZTE Axon 20 5G, jenž nabídne z pohledu technologií zajímavou inovaci – přední kameru schovanou do displeje. A to nikoli ve formě výřezu nebo průstřelu. Selfie fotoaparát leží pod OLED vrstvou a není při běžném pohledu vůbec viditelný. 6,9palcový Full HD+ displej tak může využívat celou svoji plochu bez narušení.

Poddisplejové technologie pod stromeček

O výkon zařízení se stará čipset Snapdragon 765G, který zároveň dodává 5G konektivitu (včetně pásma 3,5 GHz). Teplota zařízení je snižována pomocí kapalinového chlazení kombinovaného s uhlíkovým nanovláknem a grafenovým materiálem. Tloušťku zařízení se výrobci podařilo udržet těsně pod hranicí 8 mm.

Klepněte pro větší obrázek
Na tomto vizuálu výrobce ukazuje, kde leží všechny čtyři poddisplejové technologie

Připraveno je 8 + 128 GB paměti, baterie s kapacitou 4 220 mAh a 30W kabelovým dobíjením, čtyřnásobný fotoaparát (64 + 8 + 2 + 2). Čtečka otisků leží také pod displejem, stejně jako 32Mpx selfie foťák. Chybí bezdrátové dobíjení a lze vložit pouze 1 SIM. Telefon běží na Androidu 10 s nadstavbou MiFavor 10.5.

Cena telefonu zatím nebyla oznámena, ZTE ji odhalí současně se spuštěním nového oficiálního e-shopu. V něm budou moci nakupovat mimo další země i všichni zákazníci ze států Evropské unie, včetně České republiky. Prodej bude zahájen v pondělí 21. prosince 2020.

Diskuze (1) Další článek: Xperie se dočkají Androidu 11. Sony začne s aktualizacemi během prosince

Témata článku: ZTE, Android, Technologie, Smartphony, Fotoaparát, Nákup a ceny, Snapdragon, Evropská unie, E-shop, Polsko, Axon, Fotoaparát v displeji, Česká republika, Itálie, Kamera, Displej, Německo, Chlazení, Evropa, Rakousko


Určitě si přečtěte