ZTE míří do východní Evropy, uvede zde 8 novinek

Modely jako ZTE Grand X LTE nebo Grand Era budou nově dostupné také v Rusku. Kromě nich ZTE v této krajině nasadí také levné dualsimy.

Čínská ZTE je známá tím, že většina modelů, která sjede z výrobních linek, zůstává na čínském území. Pouze občas se jednotlivé (spíše výkonnější) modely objeví i v jiných částech světa. Nyní však ZTE uvedla svou Grand sérii i do Ruska. Blýská se tak na lepší časy? Doufejme. Prozatím se obyvatelé této východoevropské země se mohou těšit na výkonné modely řady Grand, ale nezůstanou ochuzeni ani o několik cenově dostupných telefonů, které podporují dvě SIM karty.

Jako vlajková loď byl samotným výrobcem překvapivě označen model ZTE Grand X V970. Ten se bude ovládat skrze 4,3palcový displej s qHD rozlišením a pohánět ho bude (na vlajkovou loď pouze) dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz. Na zadní stranu byl umístěn 5Mpix hlavní fotoaparát a pro videohovory bude na přední straně kamerka s minimálním rozlišením 0,3 Mpix. Telefon navíc bude podporovat technologie pro kvalitní zvuk Dolby Sound a HD Voice. Rozměry zařízení činí 127 × 64,6 × 9,9 mm a hmotnost 130 gramů.

Klepněte pro větší obrázek
ZTE Grand X V970

Druhým telefonem, který se chystá oficiálně na ruský trh je ZTE Grand X V970 (M). Od prvního modelu se liší pouze podporou dualSIM technologie a mírným nárůstem rozměrů a hmotnosti (128 × 67 × 9,9 mm, 138 g). Stejně jako první model běží na Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich.

Klepněte pro větší obrázek
ZTE Grand X V970 (M)

Další modelem je ZTE Grand X LTE (T82). Ten jsme si již u nás představili v červnu. Ve zkratce tak zmíním přítomnost dvoujádrového Qualcommu Snapdragon MSM8960 s taktem 1,5 GHz, 4,3palcového displeje s qHD rozlišením. Nechybí fotoaparát s 8Mpix snímačem a vestavěným bleskem, který je schopný natáčet video ve fullHD rozlišení (1080p). Již z názvu vyplývá, že jeho předností bude podpora vysokorychlostního LTE. Všechen hardware se vešel do těla o rozměrech 131 × 65 × 11 mm a dohromady váží 151 gramů. Zvolen zde byl znovu operačním systém Android 4.0 ICS.

Klepněte pro větší obrázek
ZTE Grand X LTE (T82)

Hlavní zbraní v novém ruském portfoliu by měl být ZTE Grand Era. Ve výbavě totiž skrývá čtyřjádrový procesor, kde je každé jádro taktované na 1,5 GHz. Úhlopříčka displeje v tomto případě dosahuje 4,5 palce, pro nějž bylo zvoleno HD rozlišení (1 280 × 720 pixelů). Stejně jako Grand X LTE přinese 8Mpix fotoaparát s bleskem a také přední kamerku s rozlišením 1,3 Mpix a schopností snímat video ve fullHD kvalitě. Tělo tohoto modelu se pyšní přídomkem super-slim, když jeho velikost je schovaná za čísly 133 × 66 × 8,6 mm. Navíc váží pouze 115 gramů.

Klepněte pro větší obrázek
ZTE Grand Era

Ani ZTE se nevyhnula trendu výroby tabletomobilů, a proto pro své zákazníky připravila telefon ZTE V887. Jeho displej se totiž pyšní úhlopříčkou 5 palců. Velký stín na něj ale vrhá jeho rozlišení, které je pouze 480 × 800. Čínská společnost se tak vydala spíše cestou nízké ceny než velmi výkonného hardwaru. Oproti svým konkurentům ale přidává technologii dualSIM. Nezapomnělo se ani na 5Mpix hlavní kameru a jeho zmenšenou verzi na přední straně s rozlišením 0,3 Mpix. Rozměry telefonu dosahují 148 × 78 × 10,5 mm a váha 140 gramů.

Klepněte pro větší obrázek
ZTE V887

Dalším v řadě je ZTE V889M. Jedná se znovu o dualSIM telefon, který poběží stejně jako všechny ostatní dnes popsané modely na Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich. Uvnitř tepe dvoujádrový procesor s taktem 1 GHz na každém jádře. Jeho 4palcový displej bude mít stejné rozlišení jako tabletomobil V887. V tomto případě je však takové rozlišení více než dostačující. Pro pořizování fotografií je připravený 5Mpix fotoaparát. ZTE tento telefon označuje jako super-slim, avšak je to spíše marketingový trik, protože jeho rozměry nejsou nijak výjimečné, 122,5 × 63,5 × 10,5 mm. Hmotnost se dostala na 130 gramů.

Klepněte pro větší obrázek
ZTE V889M

ZTE V880E také nabídne dualSIM technologii. Tento telefon ale bude útočit na potencionální zákazníky především svou cenou. Tomu odpovídá i jednojádrový procesor Qualcomm MSM 7227A. Displej je stejný jako u modelů V889M, tedy úhlopříčka 4 palce a WVGA rozlišení. Na zádech dále najdeme 5Mpix fotoaparát. V kabelkách a v kapsách od kalhot zabere prostor o rozměrech 122,5 × 64,6 × 11,9 mm a vážit bude 130 gramů.

Klepněte pro větší obrázek
ZTE V880E

Posledním kousek, který z Číny míří na ruský trh je opět dualSIMový ZTE V790. Půjde o nejslabší model z tohoto seznamu. Nabídne ale 3,5palcový displej s příjemným rozlišením 480 × 800 pix. O výkon se postará 1GHz procesor od Qualcommu (MSM 7225A). Fotoaparát je zde pouze z povinnosti a tomu odpovídá i jeho rozlišení 3,2 Mpix. Svými skladnými rozměry 114 × 61 × 12,6 mm však může zaujmout méně náročné typy uživatelů. Hmotnost u tohoto modelu je 120 gramů.

Klepněte pro větší obrázek
ZTE V790

O dostupnosti telefonů na jiných trzích (včetně českého) zatím nejsou žádné zprávy. Nicméně představení těchto modelů v nedalekém Rusku by mohlo naznačovat, že ZTE se konečně chystá s většinou svých modelů překročit hranice rodné Číny a expandovat do světa. Již nyní se totiž řadí mezi pět největší výrobců mobilních telefonů podle počtu prodaných kusů a určitě si dělá zálusk i na lukrativnější trh smartphonů.

Diskuze (8) Další článek: Před rokem zemřel Steve Jobs

Témata článku: ZTE, Android, Smartphony, ZTE Grand X, Nejslabší model, Dostupný telefon, Nov, Východ, Kabelka


Určitě si přečtěte