ZTE představilo svůj tablet. Má konkurovat Samsungu

ZTE Light je typ zařízení, které už na trhu máme. 7" displej, Android a telefonní funkce. Proti drahému Galaxy Tabu chce ZTE zaútočit hlavně cenou.
ZTE představilo svůj tablet. Má konkurovat Samsungu

Druhý největší čínský výrobce mobilní techniky ZTE vstoupí do světa tabletů. Společnost představila zařízení s názvem ZTE Light, půjde o tablet s operačním systémem Android a schopností telefonovat. Více než etalonu třídy tabletů iPadu se čínská novinka bude podobat zařízení od Samsungu. Stejně jako Galaxy Tab bude mít sedmipalcový dotykový displej a možnost telefonovat.

ZTE poslední dobou agresivně tlačí trh ke snižování cen mobilů. Využívá k tomu open source licenci Androidu, v portfoliu má hned několik smarphonů s touto platformou. Navíc vyrábí brandované telefony pro světové operátory (čtěte Orange San Francisco: svobodomyslný Android), zde pak vychází koncová cena pro zákazníka ještě výhodněji. S podobným cenovým nátlakem chce čínský producent přijít i ve třídě tabletů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Největší vrásky na čele způsobí pravděpodobně Samsungu, který na svém Galaxy Tabu používá stejnou platformu a celkově má se ZTE Light podobné parametry. Čínský tablet nabídne dotykový displej s úhlopříčkou 7 palců a rozlišením 480 × 800 bodů, na kterém poběží Android 2.1. V přístroji o hmotnosti lehce nad 400 gramů najdeme i telefonní 3G modul pro datové přenosy, hlas i SMS. Nechybí Wi-Fi, GPS ani fotoaparát.

ZTE se chlubí, že jejich tablet už si naobjednalo několik světových operátorů a koncových prodejců, konkrétní jména ale společnost neprozradila. Zatím se mlčí i o ceně, odhady se pohybují kolem 10-12 tisíc korun.

Diskuze (24) Další článek: Nokia vyhodnotila českou vývojářskou soutěž. Vyhrály skryté SMS

Témata článku: Samsung, ZTE, Samsung Galaxy Tab, Samsung Galaxy Tab 16GB 3G, Čínská novinka, Sam, Tab, Pře


Určitě si přečtěte