Ztracený AirTag může být past, která chce získat vaše data

Lokátory Apple AirTag jsou určeny k snadnému nalezení klíčů a dalších věcí, ke kterým AirTag připnete. Jak ale upozornil server KrebsOnSecurity, může také sloužit jako šikovný prostředek k phishingovému útoku. Zařízení fungují tak, že v případě, kdy uživatel nastaví v síti Findy My svůj AirTag jako ztracený, je vyzván k zadání kontaktních informací a případně i telefonního čísla, aby se mu případný nálezce mohl ozvat.

V případě, kdy nálezce AirTag najde a naskenuje skrze NFC, automaticky se mu otevře webová stránka, na které budou vidět všechny zmíněné informace. Problém však je, že Apple nijak neošetřil, jaké informace sem majitel AirTagu mohl vložit. Potenciálně je tedy možné do informací vložit například odkazy na pochybné stránky.

Jak uvádí KrebsOnSecurity, do této adresy je možné vložit i odkaz na phishipngové stránky, které mohou vypadat podobně jako například administrace iCloudu. Neznalý uživatel tak místo, aby pomohl navrátit ztracený AirTag majiteli může naopak skrze tyto stránky útočníkům nevědomě předat své přihlašovací údaje ke svému Apple ID či dalším službám.

Apple AirTag Apple AirTag
nabízí 5 obchodů za cenu 890 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter

Jak jsme ztratili a našli AirTag:

Diskuze (7) Další článek: Recenze mobilu Apple iPhone 13. Novinek je jen pár, ale stejně to bude hit

Témata článku: iPhone, Technologie, NFC, AirTag, Příslušenství, UWB, Find My, Past, Data, Telefonní číslo, Stránka, Finda, InformaceKonektor není jen pro nabíječku. 8 tipů, jak na Androidu co nejlépe využít režim USB OTG

Konektor není jen pro nabíječku. 8 tipů, jak na Androidu co nejlépe využít režim USB OTG

** USB-C konektor k telefonu neslouží jen pro připojení nabíječky a sluchátek ** Přes redukci k němu připojíte klávesnici, myš, externí disk, zvukovou kartu, tiskárnu nebo třeba bicí ** Základem je redukce a aplikace, která u vašeho telefonu uvěří podporu OTG

Martin Chroust
OTGAndroid
Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Google ruší aplikaci Android Auto. Její funkce převezme Google Assistant
Martin Miksa
Android 12Android AutoMobilní aplikace