Ztrácí Apple smysl pro humor? Na iPadech nechce aplikaci, která spouští MS DOS

Populární aplikaci iDOS 2, která umožňuje na iPad a iPhone nainstalovat emulátor starého operačního systému MS DOS hrozí konec. Apple totiž neschválil její aktualizaci z důvodu porušování podmínek. Údajně totiž umožňuje spouštět kód, který dovoluje instalovat obsah bez licence. Paradoxem je, že aplikace v obchodě funguje od roku 2014 a dosud s ní problém nebyl.

Ztratil snad Apple smysl pro humor a nechce uživatelům dopřát trochu zábavy a nostalgie znovuobjevováním starého systému a legendárních „DOSových“ her? Pravděpodobně ne. Applu aplikace vadí zejména v souvislosti s nedávno přidanou funkcí spouštění vlastních souborů z úložiště. Ty sice běží v sandboxovém prostředí, kde nemají operační systém jak ohrozit, ale pro Apple je to zřejmě porušení pravidel.

Paradoxem však je, že takto aplikace fungovala již od loňského podzimu a tehdy ji Apple bez problému schválil. Až s opravou drobné chyby vyžadující aktualizaci firma zasáhla, což bude dáno zřejmě její rostoucí popularitou. Budí to však otázky o schvalovacím procesu Apple Storu. Pokud aplikace, která podle cupertinského giganta nesplňuje podmínky do obchodu přesto pronikla, kolik jiných, které, na rozdíl od iDOS, mohou být skutečně škodlivé, se mohlo do AppStoru dostat?

Každopádně fanoušci aplikace iDOS 2 zatím nemusí ztrácet hlavu. Apple zatím zamítnul pouze její aktualizaci, takže samotný program je stále dostupný v AppStoru ke stažení za 129 Kč. Pokud však autor problém nevyřeší, je možné, že už nikdy nedostane aktualizaci. Byla by to však škoda, jelikož pro mladé uživatele může být apka skvělou výukovou pomůckou připomínající „prehistorické“ doby před dnešními smartphony a počítači.

Tato aplikace vám na iPhone vrátí vzhled iOS 4:

Zdroje: HowToGeekThe Verge

Diskuze (15) Další článek: Monster Slayer. Pokémon Go vyšlapalo cestu, Zaklínač ji dovedl k dokonalosti

Témata článku: Apple, iPhone, Smartphony, iOS, Mobilní aplikace, Tablety, Windows, Apple App Store, Mobilní hry, Apple Store, Historie, iPad, Aktualizace, Humor, Obchod s aplikacemi, Aplikace, The Verge, AppStore, DOS, Operační systémVybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2021 můžete koupit

** Každý měsíc vybíráme nejlepší mobily v několika kategoriích. ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý. ** Nezapomínáme ani na tablety a tlačítkové telefony.

Jan Láska
TelefonySmartphonyNákup a ceny
Recenze barevné multifunkční inkoustové tiskárny Epson Ecotank L8160. Fotky za haléře

Recenze barevné multifunkční inkoustové tiskárny Epson Ecotank L8160. Fotky za haléře

Pokud si rádi tisknete rodinné fotografie z pohodlí domova, zbystřete: Epson nabízí inkoustovou tiskárnu s více barvami a velkými zásobníky.

Adam Vágner
EpsonTiskárnyTesty
Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Jak promítnout displej telefonu na počítač s Windows 10

Chcete jednoduše ukázat známým fotky z dovolené a displej vašeho telefonu vám přijde malý? Promítněte si jej na obrazovku počítače, bez nutnosti kopírování nebo připojení přes kabel.

Jan Spěšný
SmartphoneWindows 10Android
Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

Další postrach lidských překladatelů. Český CUBBITT má být přesnější než člověk

** Na MFF UK vyvíjejí překladač postavený na neuronových sítích ** Podle slepého testu je lepší než Google Translator ** Překlad má být dokonce přesnější než od lidí

Lukáš Václavík
Překladače celých větPřekladačStrojové učení