Zynn je kopie TikToku. Má obrovský úspěch, protože svým uživatelům platí. A nejsou to malé částky!

V žebříčku nejstahovanějších bezplatných aplikací v americkém App Storu je na první místě sociální síť Zynn (zdarma pro iOS), až pak hity poslední doby Zoom a TikTok. Přitom Zynn je klonem právě TikToku, takže jak se kopie dostala před originál?

Za vše může pyramidový marketing. Nová sociální síť totiž platí uživatelům za to, že ji doporučí ostatním. Podle Mashable se nejedná o podvod, Zynn si chce vybudovat základnu uživatelů za každou cenu, a protože za sítí stojí obrovský investor (čínská společnost Kuaishou), může si to dovolit.

Kuaishou vlastní i sítě Baidu a Tencent v celkové hodnotě 28 miliard dolarů. Firma chce ze Zynnu udělat konkurence schopnou sociální síť, i když nenabídne prakticky nic jiného, než právě TikTok. Tedy ano – ostatní vám nezaplatí.

Pokud si Zynn nainstalujete a zaregistrujete se, vyskočí na vás informace, že vám byl připsán první dolar. Když doporučíte přítele, který si Zynn nainstaluje a zaregistruje se, vyděláte dalších 20 dolarů. U dalších pěti přátel je to 10 dolarů za hlavu, celkem si tak přijdete na 71 dolarů (cca 1 700 Kč).

Jak ale Turner Novak, generální partner společnosti Gelt Venture Capital, poukázal ve svém příspěvku na Twitteru, vybrání takto získaných finančních prostředků není úplně snadné. Síť se to snaží znepříjemnit, stejně jako odchod ze sítě. Jestli se Zynn rozšíří i do dalších zemí, jestli svůj marketing upraví, nebo nakonec zasáhne Apple a aplikaci z důvodu porušení pravidel z App Storu odstraní, zatím není známo.

Pověst sítě, která jde tvrdě za cílem bez ohledu na pravidla potvrzuje i Wired v článku Zynn, senzační nová videoaplikace, je plná kradeného obsahu. Dočtete se o kopírování celých účtů včetně jména, profilové fotky a veškerého obsahu bez vědomí skutečných majitelů. I na základě tohoto reportu Google odstranil Zynn z Google Play.

Diskuze (4) Další článek: Vyzkoušeli jsme Android 11. Novinek je překvapivě hodně, tady jsou ty hlavní

Témata článku: , , , , , , , Pro +, Porušení pravidel, Síť, Obrovský úspěch, Uživatelé, Zoom, Baidu, Malá částka, Vědomí, Wired, Sociální síť, App Store, Dolar