HTC Touch: Konkurence pro iPhone? Nikoliv...

Uživatelská recenze: HTC Touch od uživatele Rider_Diver

ikony/HTCTouch.jpg
4 z 5 Celkové hodnocení:

Funkční vybavenost:
Poměr cena/výkon:
Kvalita zpracování:
Pohodlné ovládání:
Zhodnoťte výdrž:

K tomuto produktu si můžete přečíst 2 uživatelské recenze

Napište vlastní uživatelskou recenzi

V prvé řadě upozorňuji, že níže popsané není recenzí, nýbrž osobními zkušenostmi s HTC Touch.

Pro lepší představu, začnu své povídání mými důvody ke koupi. Jako velká část mobilního světa jsem byl na jaře tohoto roku pohlcen „iPhone manií“. Přiznávám se a nijak se za to nestydím. Vidina ovládání mobilního telefonu prostřednictvím dotykového displaye na mě působila přímo magicky. Už žádné joysticky, žádná vícesměrná tlačítka, žádná mnohočetná klikání na jednu klávesu. Prostě v ovládání prsty vidím budoucnost...

Ovšem čím více jsem o iPhoneu věděl, tím méně mě zajímal. Uzavřenost operačního systému, fixace na iTunes, směšná blokace a úvazek na operátora. To jsou argumenty, které iPhone v mých očích doslova usmrtily;o) V tom se z čista jasna objevil Touch se svým Windows mobile 6. Přišel sem, viděl jsem a koupil jsem ho v červnu 07. Co jsem od něj očekával?:

„revoluční“ ovládání prsty prostřednictvím dotykového displaye
výkonný a stabilní otevřený operační systém
mobilní internet (v rámci mého operátora viz. níže)
plně multimediální přístroj(fotoaparát, videokamera, mp3 přehrávač)

A jak to v praxi po téměř půlroce používání dopadlo? Posuďte sami:

O TouchFLO toho bylo napsáno mnoho. Osobně v této „technologii“ žádnou revoluci nevidím a výsledný dojem je mírným zklamáním. Prakticky není možné přístroj plně využívat bez použití stylusu. Byl to od HTC skvělý marketingový krok, jak využít šílenství kolem iPhoneu. Bravo! Předpokládám, že v budoucnu HTC nabídne přístroje s vyspělejším a plnohodnotným dotykovým ovládáním prsty v podobě TouchFLO X;o) TouchFLO 1,2,3... atd bude jen postupnými krůčky za cenu kompromisů a stálé přítomnosti stylusu. Známka jako ve škole? 4.

Operační systém: Jedná se o mou první zkušenost s WM a musím konstatovat, že jsem spokojen na 110%. Symbian byl fajn(došel jsem až k S60 9.1 3rd), ale už se k němu nejspíš nevrátím... Jednička s hvězdičkou pro Microsoft.

Internet: je mou drogou. A již na starých Nokiích pod Symbianem jsem surfoval o 106. Touch disponuje „pouze“ GPRS/EDGE modulem. Pouze v uvozovkách proto, že můj operátor Vodafone, stejně jinou technologii pro připojení k internetu u nás nenabízí. Zatím... Ve výbavě přístroje nechybí WiFi. Jedno z mých hlavních kritríí pro nákup mobilního telefonu. Účel plní na 100% a není problém ani s připojením do kryptovaných sítí. Zklamáním pro mě je v OS integrovaný Internet explorer. Pomalé načítání stránek, velká datová náročnost a v neposlední řadě mizerné zobrazení stránek. Ono co by člověk čekal na 2,8 palcovém displeyi s rozlišením 240x320 bodů. Naštěstí existuje řešení v podobě skvělé Opery mini 4. Vřele doporučuji! V kombinaci s dotykovým displayem je to mobilní internetová lahůdka i přes GPRS... Celková známka za internet: 3

Multimédia: Telefon plně využívám jako mp3 přehrávač. Správa alb/skladeb je průměrná, kvalita zvuku neoslní. Pro nenáročného uživatele, na cestu MHD, dostatečné. Velké negativum je slabý procesor. Ve chvíli spuštění přehrávače je z telefonu šnek a jakákoliv činnost v rámci operačního systému je porod. Na vše se déle čeká a třeba psaní textu je v tu chvíli velmi nepohodlné. Zobrazení písmene má od „stisku klávesy“ značnou prodlevu. Osobně mi to velmi vadí, nouzově to řeším taktováním procesoru. Známka pro mp3 přehrávač: 3.
Fotoaparát se svými dvěma megapixely je dnes spíše pod průměrem multimediálních telefonů. Kvalita snímků je na WM slušná, ale fotoaparát(i levný kompakt za 2500,-) ani omylem nenahradí. Jako "vidoekamera" je Touch nepoužitelný. Nízké rozlišení 176x144 a hrůzná kvalita videa je na úrovni 3 roky starého telefonu. Fotoaparát známkuji trojkou, videokamera dostává nekompromisní 5ku.

Na závěr ještě pár postřehů. Telefon má k dispizici pouze 64/128MB interní paměti a slot na micro SD kartu. V balení je 1GB. Na dnešní dobu nic moc. Velkým omezením je pro mě malá kapacita obou interních pamětí. Operační paměť musím uvolňovat při každém pokusu o spuštění fotoapárátu(zapomeňte tak na momentku) a po pár(cca 10) instalovaných aplikacích je uživatelská ROM paměť též na svém limitu. Příště jedině zařízení se 128/256MB. Propojení s PC přes USB kabel je bezproblémové, bluetooth synchronizaci se mi přes veškerou snahu rozchodit nepodařilo. Jinak propojení přes BT pro transport souborů funguje též bez problémů. S modrým zubem souvisí i profil A2DP. Funguje a bezdrátová stereo sluchátka s úspěchem používám. Co se telefonování, sms, mms a emailu týká, jsem spokojen. Vše je jak má být. Oragnizace času je vynikající a v kombinaci s MS Outlook naprosto bezkonkurenční. Kdo by chtěl psát delší texty ať se tomuto přístroji raději vyhne. I po měsících je to mnohdy boj a jednou rukou nenapíšete nic.
Bohužel jak je z výše uvedeného patrné, mé nároky na telefon jsou značné a tak na plné nabití vydrží sotva den:o((( Což je tristní. Jestli mi v telefonu něco opravdu chybí, pak je to integrovaný GPS chip.

Suma sumárum mám co jsem chtěl. Zkušenost s novým způsobem ovládání a novým operačním systémem. Hádá se to ve mně tak 50 na 50. Spokojenost versus nespokojenost. Jedno vím zcela jistě. I když pro mě iPhone ve stávající podobě nepřipadá v úvahu, zatím k němu NEEXISTUJE adekvátní konkurence. Uvažujete-li o podobném zařízení, doporučuji HTC Touch Cruise. Jen škoda že nemá původně slibovaný 3,5“ display s VGA rozlišením...

Dotazy? rider_diver@msn.com ; www.beefree.cz

Přednosti

Kompaktní rozměry, elegantní design, Windows mobile 6 Professional, WiFi.

Nedostatky

Velmi pomalý procesor, Nedotažená "technologie" TouchFLO, Malý display s mizerným rozlišením, Slabá výdrž baterie.

Cena při koupi

13 100 Kč

Fotogalerie

HTC TouchHTC TouchHTC TouchHTC Touch

HTC Touch
P3450, Elf
rozměry a hmotnost: 100 × 58 × 14,0 mm, 112 g
displej: 2,8", odporový TFT LCD, 240 × 320, 143 PPI
sítě: GSM
konektivita: miniUSB Type-B, Wi-Fi none, Bluetooth null
paměť: 128 MB, microSDHC (32 GB), baterie: 1 100 mAh
procesor: TI OMAP 850 (1× ARM926, 0 GHz, 130nm)
operační systém: Microsoft Windows Mobile 6.0 Professional
fotoaparát: 2MPx, video (176 × 144)
14 %
vybavenost
cena: už se neprodáváOhodnoťte tuto recenzi. Byla užitečná?

Ano  Ne

Zajímají vás další recenze?

Nabízíme vám možnost aktivovat si upozornění na další čtenářské recenze. Upozornění dostanete e-mailem na svoji adresu a dodatečně ho můžete kdykoli zrušit.

Vaše e-mailová adresa:

Nabízíme vám možnost aktivovat si upozornění na další čtenářské recenze. Upozornění dostanete e-mailem na svoji adresu a dodatečně ho můžete kdykoli zrušit.


Odesláním souhlasíte s podmínkami užívání služeb

Aktivovat upozornění

~/PubSystem.Controls.Run.Reviews/ReviewDetail.ascx
System.Net.WebException
Unable to connect to the remote server
System
at System.Net.HttpWebRequest.GetResponse() at System.Xml.XmlDownloadManager.GetNonFileStream(Uri uri, ICredentials credentials) at System.Xml.XmlUrlResolver.GetEntity(Uri absoluteUri, String role, Type ofObjectToReturn) at System.Xml.XmlReader.Create(String inputUri, XmlReaderSettings settings, XmlParserContext inputContext) at System.Xml.Linq.XElement.Load(String uri, LoadOptions options) at ASP.pubsystem_controls_run_reviews_reviewdetail_ascx.GetGalleryImages() at ASP.pubsystem_controls_run_reviews_reviewdetail_ascx.__DataBinding__control19(Object sender, EventArgs e) at System.Web.UI.Control.OnDataBinding(EventArgs e) at System.Web.UI.Control.DataBind(Boolean raiseOnDataBinding) at System.Web.UI.Control.DataBindChildren() at System.Web.UI.Control.DataBind(Boolean raiseOnDataBinding) at PubSystem.Controls.Run.Reviews.ReviewDetail.DataBind() at PubSystem.Controls.Run.Reviews.ReviewDetail.InitData() at System.Web.UI.Control.OnLoad(EventArgs e) at System.Web.UI.Control.LoadRecursive() at System.Web.UI.Control.AddedControl(Control control, Int32 index) at PubSystem.Controls.Run.CacheControl.CreateChildControls()