Siemens CF62: Jednoduché a hezké véčko

Uživatelská recenze: Siemens CF62 od uživatele francesco3

ikony/SiemensCF62.jpg
3 z 5 Celkové hodnocení:

Funkční vybavenost:
Poměr cena/výkon:
Kvalita zpracování:
Pohodlné ovládání:
Zhodnoťte výdrž:

K tomuto produktu si můžete přečíst 7 uživatelských recenzí

Napište vlastní uživatelskou recenzi

Siemens CF62 jsem si koupil na podzim 2004 s tím, že se mi dostane do ruky klasický telefon této značky. Tím mám na mysli jak výbavu, tak celkově menu a ovládání. Mám na Siemensech totiž rád například možnost přiřadit jednotlivým tlačítkům s čísly některé položky menu a oceňuji na nich celkovou logičnost ovládání a nastavení. A právě toho jsem se také dočkal.

Konstrukce

Telefon je poměrně malý a lehký - dá se nosit i v kapse u košile, pokud se nebudete moc předklánět.
Bezpochyby nejosobitější částí telefonu je jeho anténa integrovaná do velkého ucha, které zabírá celou horní hranu přístroje. To se v mém okolí setkávalo buď s nadšením anebo s nepředstíraným odporem. Já osobně jsem ucho využíval hlavně k tomu, že jsem si za něj věšel telefon na nejrůznější výčnělky, ať už ve škole, u počítače nebo kdekoliv jinde, dá se s ním docela dobře zabavit.
Pokud se týká kloubu, musím uznat, že ten je na tom z hlediska fixní pevnosti poněkud hůře, když telefon zavřete, lze s jedním z dílů pohybovat asi 1 - 2 milimetry do stran, ale jde podle mého názoru spíše o vadu na technické dokonalosti, než o nějaký zásadní nedostatek.
Problém s vůlí krytů baterie je u Siemensů bohužel poměrně známý a i u tohoto telefonu mi posloužil kousek přeloženého papíru pod zadním krytem.

Ovládání

Po snadném otevření kloubu jednou rukou, které je více než rychlé se dostanete k poměrně velké klávesnici. Jak jsem si všiml i u jiných véček, výrobci mají u tohoto druhu konstrukce tendence klávesnici až moc roztahat po velké ploše. Od nejhořejšího tlačítka až po hvězdičku je to celých pět centimetrů, což mi alespoň ze začátku působilo docela námahu pro můj palec.
Klávesnice je jinak celkem dobrá, kvalitní, ale znám i telefony, na kterých lze napsat SMS rychleji.

Displej

Displej je, jak známo, pasivní se 65 tisíci barvami. Pokud bych měl srovnávat, dojdu k závěru, že tento display patří k průměru, dají se vidět i horší ale i mnohem lepší pasivní 65 tisíci barevné displeje. Nechci tím říct, že by byl nějak vyloženě špatný, normální obrázky (fotky) byly podané dobře, ale barvy byly poměrně nevýrazné a je zde i viditelný rastr. Na slunci je třeba telefon chvíli otáčet, tedy na tom opravdu prudkém, abyste z displeje něco vyčetli. To je ale o pasivních displejích známo. Celkově tedy: tento displej postačí všem možným operacím, které budete s telefonem provádět a podá odpovídající výkon.

Firmware

Firmware neboli prostředí, ve kterém se v telefonu pohybujete je z hlediska mobilů od Siemensu zcela klasické:
- vícepoložkový adresář (i s obrázky ke kontaktům)
- kalendář (přehled jen na celý měsíc)
- stopky, kalkulačka, odpočet
- souborový systém ve složení: obrázky, zvuky, témata (paměť činí 1,56 MB)
- obvyklá nastavení (GPRS, SMS, MMS)

Zprávy

Psaní zpráv je hračka, T9 vám napoví (až na některé případy) a klávesnice svou velikostí umožňuje psát i oběma palci. Procházení zpráv je veskrze praktické, dojdete-li na konec čtené zprávy, jedním tlačítkem můžete zprávu smazat nebo se druhým přesunout na zprávu další.
Problém u mě nastal, když jsem chtěl zprovoznit posílání MMS zpráv. To se mi totiž za celý půlrok, co jsem telefon vlastnil, nepodařilo. Dokonce jsem nastavení několikrát kontrolované konzultoval se slečnou u Oskara, která vše nastavovala pro jistotu znovu a ani poté se mi nepodařilo žádnou MMS poslat, ani přijmout. Škoda, ale vzhledem k absenci fotoaparátu to není až taková ztráta.

Telefonování

Telefonování probíhalo také v pořádku, reproduktor by však jistě snesl větší hlasitost. K jednotlivým kontaktům lze přiřadit asi milion údajů - o nikom, kdo by mi byl schopen o sobě říct tolik informací, včetně prezidenta Spojených států, nevím. Co ale využijete je přiřazení obrázku ke kontaktu. Ten si ale budete muset buď vybrat z omezené nabídky telefonu nebo dodat pomocí kabelu, infraport si Siemens v tomto případě ušetřil na horší časy.

Paměť

Paměť je vzhledem ke schopnostem telefonu dostačující, já jsem v něm měl nahráno asi 30 melodií ve formátu MID a také několik desítek obrázků na displej a s nedostatkem místa jsem se nikdy nepotkal.

Aplikace / hry

Telefon disponuje podporou Javy a ta se dá využít k provozu různých aplikací. Protože ale tento model netrpěl přebytkem systémových prostředků jako je například kapacita procesoru a operační paměť, jakákoliv aplikace nebo hra se načítá alespoň minutu, v lepším případě. Hry tedy nedoporučuji, i když fungují. Já jsem si ale nainstaloval javového klienta pro ICQ, Jimm, který fungoval docela normálně, až na zmiňovaný dlouhý start. V kombinaci s připojením GPRS jde o velmi šikovný způsob komunikace, který je ale hlavně levný. (při 1 kb/0,05 Kč vás vyjde komunikace v rozsahu několika SMS na pouhých několik málo haléřů, maximálně korunu nebo dvě.

Zhodnocení

Tento telefon je podle mě podařený, (design - ucho) levný (7/05 – 2500 Kč), dostatečně vybavený (GPRS, Java, snad MMS). Sice už teď mám jiný telefon, ale to jen proto, že jsem už chtěl trošku upgradovat. Pokud chcete telefonovat, psát zprávy a mít na displeji váš oblíbený obrázek a zároveň být tak trochu styloví, tento telefon vám bude vyhovovat. Nemá žádný zásadní nedostatek, pokud netoužíte po obrovském a zářícím displeji a Bluetooth.

Přednosti

Design, poměr cena/výkon, ovládání

Nedostatky

Pomalá Java, malý displej (+u mě nefunkční MMS)

Cena při koupi

3 890 Kč

Fotogalerie

Siemens CF62Siemens CF62Siemens CF62Siemens CF62

Siemens CF62
rozměry a hmotnost: 82 × 45 × 22,0 mm, 85 g
displej: 1,5", nedotykový CSTN LCD, 130 × 130, 123 PPI
sítě: GSM
konektivita: none
paměť: 1 MB, baterie: ? mAh
procesor: neuvádí se
operační systém: nestandardní
fotoaparát: telefon nemá fotoaparát
5 %
vybavenost
cena: už se neprodáváOhodnoťte tuto recenzi. Byla užitečná?

Ano  Ne

Zajímají vás další recenze?

Nabízíme vám možnost aktivovat si upozornění na další čtenářské recenze. Upozornění dostanete e-mailem na svoji adresu a dodatečně ho můžete kdykoli zrušit.

Vaše e-mailová adresa:

Nabízíme vám možnost aktivovat si upozornění na další čtenářské recenze. Upozornění dostanete e-mailem na svoji adresu a dodatečně ho můžete kdykoli zrušit.


Odesláním souhlasíte s podmínkami užívání služeb

Aktivovat upozornění

~/PubSystem.Controls.Run.Reviews/ReviewDetail.ascx
System.Net.WebException
Unable to connect to the remote server
System
at System.Net.HttpWebRequest.GetResponse() at System.Xml.XmlDownloadManager.GetNonFileStream(Uri uri, ICredentials credentials) at System.Xml.XmlUrlResolver.GetEntity(Uri absoluteUri, String role, Type ofObjectToReturn) at System.Xml.XmlReader.Create(String inputUri, XmlReaderSettings settings, XmlParserContext inputContext) at System.Xml.Linq.XElement.Load(String uri, LoadOptions options) at ASP.pubsystem_controls_run_reviews_reviewdetail_ascx.GetGalleryImages() at ASP.pubsystem_controls_run_reviews_reviewdetail_ascx.__DataBinding__control19(Object sender, EventArgs e) at System.Web.UI.Control.OnDataBinding(EventArgs e) at System.Web.UI.Control.DataBind(Boolean raiseOnDataBinding) at System.Web.UI.Control.DataBindChildren() at System.Web.UI.Control.DataBind(Boolean raiseOnDataBinding) at PubSystem.Controls.Run.Reviews.ReviewDetail.DataBind() at PubSystem.Controls.Run.Reviews.ReviewDetail.InitData() at System.Web.UI.Control.OnLoad(EventArgs e) at System.Web.UI.Control.LoadRecursive() at System.Web.UI.Control.AddedControl(Control control, Int32 index) at PubSystem.Controls.Run.CacheControl.CreateChildControls()