Siemens C65: SmartPhone pro vaši ratolest..

Uživatelská recenze: Siemens C65 od uživatele Onecar

ikony/SiemensC65.jpg
5 z 5 Celkové hodnocení:

Funkční vybavenost:
Poměr cena/výkon:
Kvalita zpracování:
Pohodlné ovládání:
Zhodnoťte výdrž:

K tomuto produktu si můžete přečíst 12 uživatelských recenzí

Napište vlastní uživatelskou recenzi

Dobrý den. Jsem vlastníkem Siemensu C65 a rozhodl jsem se také napsat pár řádek, protože některé recenze na tento produkt od jiných čtenářů mi přišly hloupé, až dětinské, a to mně nutí, abych také přidal svou trošku do mlýna. Budu popisovat pouze mé subjektivní dojmy, sám mám doma dvě tyhle C65, takže vím, co je vada výroby a co se Siemensu nepovedlo.

Tento telefon jsem si koupil na předminulé Vánoce v roce 2004, kdy to byl zřejmě nejlepší telefon v poměru cena výkon. Absolutně mi nevadil slabý fotoaparát, který zvládá pouze max. rozlišení 352x288. Telefon jsem si koupil kvůli paměti a funkcím; na focení vlastním velice výkonný stroj, nemám důvod využívat fotoaparát telefonu jinak než k focení na displej. Na občasné momentky to stačí (myslím).

Jak je to s displejem?

Displej této mašinky zobrazí velice slušných 65k barev v solidním rozlišení 130x130. S jemností displeje nemám absolutně žádný problém; jeho jas i kontrast jsou také na velice vysoké úrovni a dají se upravovat. Písmo v telefonu je dostatečné, dá se dokonce nastavit na větší.

Hlavní obrazovku si můžete ozdobit jakoukoli tapetou nebo barevným schématem. Barevná schémata najdete na www.siemensmania.cz v sekci Grafická schémata, kde jsou opravdu výborné věci a dokážou váš telefonek nádherně změnit. Já osobně využívám těchto schémat opravdu hodně, nějak jsem nepřišel na chuť měnit si tapetu každý den, dávám přednost jednolité nabídce telefonu (tj. ve stejné barvě).

Menu, to je teda síla

Menu Siemensů se mi nikdy asi líbit nebude. Některé věci budete nacházet až po půl ročním používání (což je na jedné straně zajímavé, být neustále překvapován, ale na druhé straně také frustrující) a není jednoduché si také zvyknout na zanořenost některých nabídek uvnitř menu. Mi osobně se líbí ovládání Siemensu SXG75, který jsem měl tu čest si osahat a vyzkoušet; jde vidět, že se Siemens snažil a opravil i některé letité chyby.

Menu tvoří matice 9 ikon, což se ale dá změnit na nabídku jedné ikonky podobně jako u starších series 40. Tyto ikonky se dají také měnit, ovšem ne tak hladce jako např. témata; vyžaduje to mírný zásah do telefonu, na který vám ale stačí obyčejné stolní IrDA nebo jakýkoli typ kabelu. Další nabídky jsou již jen textové, ale opět je možnost přidat si k nim obrázky (tohle jsem osobně nezkoušel, ale vím, že to jde).

Ovládání...

... je na velice dobré úrovni. Tlačítka jsou dostatečně velká, z jejich mačkání cítíte jasnou odezvu a nekloužou. Speciálně chválím prostřední tlařítka 2, 5, 8, až se s nimi sžijete, budete ťukat SMSky jako o život. Tato klávesnice patří opravdu k těm silně povedeným, pro SMSkáře je to blaho.

Multimediální funkce

Nemyslím, že má cenu popisovat MMS a podobné služby. Jen napíšu, že tento telefon nemá e-mailového klienta, což mne osobně velmi irituje a nějaká Java aplikace pro mne není žádnou satisfakcí. Vím, věděl jsem to při koupi, ale den co den mi to vadí víc a víc.

Shrnutí a doporučení

O Siemensu C65 se toho zas ani tak moc napsat nedá. Nehodlám vás nudit popisováním konstrukce, u tohoto modelu je zvládnutá na jedničku. I když je to již starší kousek, myslím, že si z řady x65 získá nesmrtelnost. Teď, v tuto chvíli, stojí nějakých 2800,- Kč i s DPH, což je více než výborná cena za IrDA, 65k barev, slušné rozlišení, malé rozměry, pevnou konstrukci, poměrně solidní 40-ti hlasé vyzvánění apod. Pokud tedy máte děti, jako že já ne ;) a uvažujete o koupi telefonu pro ně, Siemens C65 je jasná volba. Vaše ratolest jistě ocení, když vám na 1/2 hodiny mobila půjčí a vy mu ho vrátíte napěchovaného hrami, melodiemi a obrázky, což má i praktické využití; logo u mobliních prodejců stojí kolem 30-40,- Kč a můžete vsadit boty, že by za to vaše dítě utrácelo. Takhle mu dáte co chce přímo pod nos a nebude muset plýtvat kreditem na obrázky, které stejně k ničemu nejsou.

Telefon rozhodně nedoporučuji manažerům, na ně je příliš "hloupý".

V současnosti přecházím na Motorolu MPx220 a tímto se se svým stávajícím telefonem loučím; posloužil dobře, nemá výrazné chyby, které by nešly odstranit, ale technologie jde kupředu a Windows Mobile je pro mně příliš velkým lákadlem na to, abych byl schopen odolat.

PS.: Siemens C65 bych si i možná klidně koupil znovu, kdyby uměl MP3, paměťové karty, BlueTooth a měl větší displej. Až na tyto "maličkosti" jsem byl a stále jsem spokojen, není skutečně žádný důvod se strachovat =)

Přednosti

Displej, paměť, kvalitní hry, klávesnice, velké možnosti personalizace.

Nedostatky

Fotoaparát, občasná pomalost, e-mailový klient, budík.

Cena při koupi

3 999 Kč

Fotogalerie

Siemens C65Siemens C65Siemens C65Siemens C65

Siemens C65
rozměry a hmotnost: 105 × 47 × 18,0 mm, 86 g
displej: 1,6", nedotykový CSTN LCD, 130 × 130, 115 PPI
sítě: GSM
konektivita: none
paměť: 10 MB, baterie: 600 mAh
procesor: neuvádí se
operační systém: nestandardní
fotoaparát: 0,1MPx
8 %
vybavenost
cena: už se neprodáváOhodnoťte tuto recenzi. Byla užitečná?

Ano  Ne

Zajímají vás další recenze?

Nabízíme vám možnost aktivovat si upozornění na další čtenářské recenze. Upozornění dostanete e-mailem na svoji adresu a dodatečně ho můžete kdykoli zrušit.

Vaše e-mailová adresa:

Nabízíme vám možnost aktivovat si upozornění na další čtenářské recenze. Upozornění dostanete e-mailem na svoji adresu a dodatečně ho můžete kdykoli zrušit.


Odesláním souhlasíte s podmínkami užívání služeb

Aktivovat upozornění

~/PubSystem.Controls.Run.Reviews/ReviewDetail.ascx
System.Net.WebException
Unable to connect to the remote server
System
at System.Net.HttpWebRequest.GetResponse() at System.Xml.XmlDownloadManager.GetNonFileStream(Uri uri, ICredentials credentials) at System.Xml.XmlUrlResolver.GetEntity(Uri absoluteUri, String role, Type ofObjectToReturn) at System.Xml.XmlReader.Create(String inputUri, XmlReaderSettings settings, XmlParserContext inputContext) at System.Xml.Linq.XElement.Load(String uri, LoadOptions options) at ASP.pubsystem_controls_run_reviews_reviewdetail_ascx.GetGalleryImages() at ASP.pubsystem_controls_run_reviews_reviewdetail_ascx.__DataBinding__control19(Object sender, EventArgs e) at System.Web.UI.Control.OnDataBinding(EventArgs e) at System.Web.UI.Control.DataBind(Boolean raiseOnDataBinding) at System.Web.UI.Control.DataBindChildren() at System.Web.UI.Control.DataBind(Boolean raiseOnDataBinding) at PubSystem.Controls.Run.Reviews.ReviewDetail.DataBind() at PubSystem.Controls.Run.Reviews.ReviewDetail.InitData() at System.Web.UI.Control.OnLoad(EventArgs e) at System.Web.UI.Control.LoadRecursive() at System.Web.UI.Control.AddedControl(Control control, Int32 index) at PubSystem.Controls.Run.CacheControl.CreateChildControls()