Přenosový kanál

Přečtěte si o tématu Přenosový kanál. Abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam článků souvisejících s tématem Přenosový kanál, které hledáte. Najdete zde články, fotografie i videa k tématu Přenosový kanál.
Sledujte MobilManii.cz na Facebooku
TomTom Go 910: širokoúhlý pohled na svět (megarecenze)

TomTom Go 910: širokoúhlý pohled na svět (megarecenze)

TomTom Go 910 je vynikající přenosný navigátor, všechna čest. Ale má i několik much, kvůli kterým by se výrobce měl chytit za nos. Připravili jsme velmi podrobnou megarecenzi s obrázky a osmi videoukázkami.

Marek Lutonský|132

Motorola A780: když tučňák vaří kávu (test)

Motorola A780: když tučňák vaří kávu (test)

Chytrý mobilní telefon Motorola A780 je zkrátka jiný. Je jiný svým vzhledem i provedením, odlišuje se také použitým operačním systémem. Ale nejvíce se odlišuje až nebezpečně prudkou použitelností a doslova kontruje uživatelskou přívětivostí. Co nás ještě čeká? Bonus: 11× video s telefonem.

Roman Krejča|108

Vyznáte se v 3G technologiích?

Vyznáte se v 3G technologiích?

Zkratky jako TDD UMTS, W-CDMA, IMT-2000 nebo Flash-OFDM prolétávají médii stále častěji. Víte, co která zkratka znamená a kam který systém patří? Pokud ne, bude vám stačit několik minut, abyste to zjistili.

Jaroslav Snášel|7

TETRA: kdy se vyplatí vysílačka místo mobilu?

TETRA: kdy se vyplatí vysílačka místo mobilu?

Mobilní komunikace nejsou jen sítě GSM. Na našem území jsou v provozu i jiné komunikační sítě, které sice nejsou tak globální, ale při vhodném použití mohou být velmi zajímavou variantou. V některých případech se vyplatí víc než mobily.

Jaroslav Snášel|11

Jak rychlé může být EDGE?

Jak rychlé může být EDGE?

T-Mobile dnes oficiálně spustil vysokorychlostní připojení k internetu pomocí technologie EDGE. Nejpodstatnější informace o tom, jak rychlé může být a na jakých telefonech ho lze nalézt se dozvíte v tomto článku.

Ivo Mareček|24

Tajemné HSCSD stále žije

Tajemné HSCSD stále žije

Mobilní datová technologie HSCSD je dnes vzhledem k rozšířenějšímu GPRS už v pozadí zájmu. Přesto ve své době nabídla úžasnou rychlost srovnatelnou s pevnými linkami. I dnes je v některých případech HSCSD stále výhodné.

Jaroslav Snášel|21

GPRS pod mikroskopem (I. část)

GPRS pod mikroskopem (I. část)

Technologie GPRS není žádnou novinkou. Má bezmála pět let a její služby jsou dnes naprosto běžné. Víte ale, jak GPRS vlastně funguje? Nabízíme vám průnik do hloubky mobilních datových přenosů.

Jaroslav Snášel|28

Wap 2.0: proč a k čemu

Wap 2.0: proč a k čemu

Nové mobily Nokia vyžadují od mobilních operátorů podporu wapu 2.0. U Oskara s nimi kvůli tomu nebylo půl roku možné wapovat ani posílat MMS. K čemu vlastně wap 2.0 slouží a jaké výhody přináší uživatelům?

Jaroslav Snášel|16

Je GPRS spásou?

Je GPRS spásou?

Slovo GPRS se začíná objevovat stále častěji. Co má tato technologie pro rychlé mobilní datové přenosy společného a co je jiné než už již fungujících služby HSCSD?

Marek Lutonský