Samsung S8000 Jet: vychytaná multimediální hračička

Uživatelská recenze: Samsung S8000 Jet od uživatele ghotic.ghotic

ikony/SamsungS8000Jet.jpg
5 z 5 Celkové hodnocení:

Funkční vybavenost:
Poměr cena/výkon:
Kvalita zpracování:
Pohodlné ovládání:
Zhodnoťte výdrž:

K tomuto produktu si můžete přečíst 9 uživatelských recenzí

Napište vlastní uživatelskou recenzi

Na tento telefon jsem přecházel z LG KU990 Viewty. Dotykového ovládání jsem se tedy nebál, spíše jsem byl natěšený čím mě tento telefon překvapí.

Proč vlastně zrovna tento? Vždy když hledám nový telefon, je to telefon z prvních deseti míst v katalogu mobilů a není to Nokie a nemá WM. No a co vám potom zbyde že? Navíc LG Arenu jsem nechtěl. Jak kvůli rčení že dvakrát do stejné řeky nevstoupím, tak kvůli pár negativním zkušenostem které jsem na ní slyšel. A další neméně důležitý důvod-vypadá prostě dobře!:-)

Nedával jsem si nějaké falešné naděje, neočekával jsem skvělý foťák, či tak suprovou rychlost jakou výrobce předváděl v reklamách... Ale zatím můžu říct, že opak je pravdou. Ne tuto recenzi už nepíšu v mlžném oparu růžových brýlí, ač telefon skoro nedávám z ruky, ale pokusím se vám popsat i něktérá negativa(ač jsem jich shledal zatím jen pár...)

Obsah balení a vzhled
Balení samotné je černá krabička z tvrdého papíru, která vypadá luxusně. Po jejím otevření na vás "vybafne" ohromný displej vkusně vypadajícího telefonu a přední tři tlačítka. Sluchátko přijetí/uskutečnění hovoru, sluchátko sloužící k "típnutí" hovoru či ukončení právě běžící aplikace nebo k návratu na pohotovostní obrazovku. A uprostřed největší skvost kostička vypovídající o příslušnosti k sérii Cubic. Ta slouží k přístupu do menu, návratu o nabídku výš či (při jejím podržení) přístupu do správce aplikací. Reproduktor(sluchátko) není konečně otvor, ale jemná mřížka, takže se nebude zanášet nepořádkem. Dále najdeme na přední straně fotoaparát pro videohovory a čidlo regulace jasu. Na levé straně najdeme otvor na poutko a tlačítka zesilování a zeslabování sloužící i k procházení nabídek(tel.seznam atd.) a k zoomování u fotoaparátu. Vrchní stranu obsazuje otvor pro 3,5mm jack(KONEČNĚ!!!) a vede něj miniUSB sloužící k připojení k počítači a nabíjení. Pravá strana nabízí zhora tlačítko pro zamknutí a poté sdružené tlačítko fotoaparátu a tlačítko pro přístup k "multimediální kostičce"(která je hodně efektní a umožňuje přístup k všemožným multimediálním funkcím) a při jeho podržení se dostanete k funkci ovládání pohybem, která naprosto využije funkci pohybového senzoru-na výběr máte "Hudbu" kde nakloněním či klepáním posouváte skladby a "Foťák" kde poklepáním fotografujete... či co:-) Zbytečnost která potěší:-) Jediné co dodat, je to, že kryt baterie jde špatně sundavat ale když už se pod něj dostanete potěší vás to, že SIMkartu i paměťovku vložíte bez vyndání baterie:-) A na zadní straně najdeme ještě reproduktor pro hlasitý odposlech.
Jo ještě zbytek balení-nabíječka, cd pc suite, kabel pro propojení a 2dílná sluchátka-ne není to redukce na 3,5mm jack jen "předkáblík" s mikrofonem a tlačítkem pro přijetí hovoru a sluchátka samotná-špuntíky, která vypadají nejen stylově, ale i dobře drží v uších a ještě krásný červný semišový obal v němž můžete v klidu přijmout hovor akorát nevidíte kdo vám volá(menší defekt):-D

Ze začátku bych dodal, že mám novější firmware (S8000OXEIG2) tudíž některé věci na které si stěžovali uživatelé zde http://forum.mobilmania.cz/viewtopic.php?f=30&t=1077808&st=0&sk=t&sd=a&sid=e537c3dd141a0446229d13dec3c5e190&start=345 já potvrdit nemohu(rozdíl hlavně v bezproblémovém nahrávání aplikací do mobilu ať zasláním .jar souboru přes bluetooth nebo jeho vložením do složky others a následným poklikáním).

První zapnutí!
To je jízda efekty, efekty, displej, displej, barvy a barvy!!!!
Tak moc mě to dostalo! Je pravda že displej s rozlišením 800x480 a 16mil. barev mě prostě překvapil! "Čekal jsem hodně ale tohle vážně ne!":-) Tak ať nejsme jen u positiv, oproti LG potřebuje displej trochu větší stisk-nebo spíše jen přes původní krycí folii, teď už mi to tak nepřijde... Jinak jsem se bál toho, že není přibalen stylus ale přesnost i v prohlížeči kde jsou malá písmenka je skvělá.
Three screens. No je fakt že jsem to trochu nepochopil, ale tak "když už je tam mám", dám si na každou něco jiného... takže jedna pro BT, WI-FI a Facebook, druhá pro Kalendář a třetí pro poznámky. (ještě mě napadlo, určitě si zapněte v nastavení přechodové efekty! je to stylové a bude vám to dělat radost A změňte si písmo:-) )
Menu a jeho 3 části se plynule přeměňují posunem vlevo či vpravo. Plynule a SAKRA RYCHLE!!! Oproti LG hodně moc brutálně rychle! Jen na co si moc nejde zvyknout je to, že nejde na cokoliv "hru, soubor, složku" jen kliknout-musíte zvolit prvně přes Další akci kterou chcete utvořit a až potom označit soubor se kterým chcete tuto akci udělat. Zase je výhoda že nemusíte řešit nabídku Označit a Označit vše...
Psaní zpráv je jednoduché, česká T9 má celkem pěknou zásobu slov líbí se mi hlavně okamžité přetočení a načtení plné klávesnice při položení telefonu na šířku. Ani na ní se člověk nepřeklikne. Je přesná a rychlá!
A že jsem nerozvinul Widgety? Hmmm... krom těch které tam mám jsem moc ostatním nepřišel na chuť-snad jen Photobucket 3 možnosti digitálních hodin, prohlížeč fotek na ploše a miniaturní radio a hudební přerávat. Každý můžete přetáhnout na plochu a když je chcete vrátit zpět musíte na nich chvíli podržet prst než se jakoby zvednou a pak jdou vrátit-když na ně jen kliknete aktivujete jejich funkci.

Telefon jsem hlavně nekupoval ani kvůli fotoaparátu. V tomto jsem zastánce toho, že úplně všechna zařízení se do telefonu naspat nedají a na focení jsem pořídil Panasonic DMC-FZ28. Ovšem fotoaparát fotí dobře(ukázkové foto zde http://tinyurl.com/lu5abq) Nemá sice xenonový blesk(který mě u LG Viewty zklamal a přestal po roce fungovat) ale dvojici přisvětlovacích diod. Výhoda je ta, že umožňují i přistvětlování při natáčení videa. Video je sice v rozlišení 720x480 ale i tak žádný zázrak. Pokud na něj koukáte v počítači při originální velikosti je koukatelné, ale pokud si jej dáte přes celou obrazovku rozčtverečkování je znatelné.

Další funkce vezmu postupně jak mě budou napadat...(nebo spíše podle toho kvůli čemu jsem telefon kupoval...

WI-FI. Libí se mi jeho dosah a jeho rychlost(tedy dle signálu...) Ale zase dosah má celkem hezký. Když mi to uprostřed náměstí najde sítě rozmístěné podél-tzn. až 30m od telefonu líbí se mi to... Jen ho nezapomínejte vypínat-dosti žere baterii...

GPS. U LG jsem měl ext.gps modul Evolve TouchTraxx a tak jsem se bál zabudovaného GPS modulu. Ovšem po nainstalování HandyGeocachingu se potvrdila jeho přesnost. Pokudi si nainstalujete i software Route 66 budete prvně nadšení a poté možná zklamáni protože mapy vypadají skvěle ovšem bez licence-která stojí myslím 1500,- vám navigování fungovat nebude... Ovšem mně se osvědčila navigace Amaze gps(určitě stojí za vyzkoušení...)

Co dál říct... snad že zbytek dodám časem...

V případě dotazů před koupí mě můžete kontaktovat na mail ghotic.ghotic(zavináč)seznam.cz

Změnil jsem verzi fw nyní XEII2. Telefon se zrychlil, reaguje lépe, má hezčí prohlížeč fotek a člověk si může přeorganizovat menu.

A už se mě pár lidí ptalo jak na instalaci her...

Předem říkám že záleží na firmwaru. Co vám nebude fungovat u jednoho postupu zkuste druhý...

U mého firmwaru XEIG2 funguje postup následující:
1, Soubor s koncovkou .jar si přes bluetooth pošlu do telefonu, přes položku Moje soubory-Další soubory soubor najdu a kliknutím instaluju.

2, Soubor s koncovkou .jar si přes káblík a propojení Velkokapacitní zařízení nakopíruju(nebo rovnou celou složku) na kartu do složky Others a poté se k ní proklikám a instaluji.

Pokud vám instalování souborů popsané výše nefungují funguje další postup.

Nahrát soubor na internet(buďto přes FTP na své stránky, nebo vyhledat soubor na netu nebo nahrát na ulozto) poté zadat adresu souboru do prohlížeče, stáhnout a nainstalovat. Popř. si soubory(soubory) poslat e-mailem v příloze a z něj to poté stáhnout a instalovat.

12.12.09
Ještě pár poznatků z placené verze Route 66

Tak jsem zpátky z Brna cesta tam byla hrozná-navigace za to nemůže, jen jsem nastavil špatnou hodnotu do ulice do které se jet autem nedá a ono mě to zanavigovalo dost daleko od ní a pak zpátky ke startu-nevím jestli byla chyba v tom že to bylo zadané jako trasa a ne jako navigování k místu, ale spíše asi selhal lidský faktor.

Cesta zpět-lážo plážo... Z oblíbených míst jsem vybral "Domov" a "Šoférovat do"(pardon, nemám ho hold v češtině no...) Byl jsem úplně v centru a jel jsem přes Třebíč, do Jemnice. Výjezd z Brna nádhera. Na každou křižovatku upozornil, ikonka vlevo nahoře vám napoví kam budete odbočovat a za jak dlouho a zároveň vás upozorní hlasově "Držte se vlevo, vpravo, uprostřed" Takto jsem přejížděl tříproudovou silnici z levého připojovacího do pravého odbočovacího pruhu a nezamotal jsem se v tom. Po setmění přepla na příjemné tlumené noční barvy a s hlasitostí rádia se zesiloval i hlas... Jinak vás zbytečně neotravuje povely-třeba pokud jste 18 km na hlavní silnici ani necekne.

Poslední zkoušku, kterou navigace prošla bylo blbnutí na sídlišti-v našem malém městečku 4500 jsem zajel na sídliště a schválně jezdil opačné směry než chtěla. Vždy přepočteno během 2-3 vteřin a vždy hned po vjezdu do slepé upozornění, že se mám otočit...

Poznámka na závěr musím nastavit jiný rychlostní limit na upozornění rychlosti, jelikož devadesátka na mě mrkala pořád.

Video a fotky z akce až příští pátek to jedu znovu. Dneska bylo málo času.

13.12.09
Ještě co se týká baterie a její výdrže. Dá se dostat opravdu i na šest dní ale:
někdo psal že mu pomáhá(nebo spíš výdrži baterie) telefon odpojit od nabíječky v tu chvíli co blikne baterie nabita. Pokud necháte telefon na nabíječce celou noc vybíjí se rychleji(je to jen teorie ale mně funguje). Jinak snížit jas, dobu podsvícení, telefon hned zamykám, a vyhledávání sítě místo automaticky nastavit napevno na 900/1800... Můj rekord ve výdrži je 6 dní s focením posloucháním rádia a hraním her... BT a wifi z toho tak den v kuse běžely určitě.

Ještě přidám i pár fotek a ukázkové video:
Video zde-zkoušel jsem jak reaguje na změny světla: http://s264.photobucket.com/albums/ii188/ghoticghotic/?action=view¤t=Video0002.flv
Výstřižek z videa: http://i264.photobucket.com/albums/ii188/ghoticghotic/Video0002_001.jpg
A pár fotek: http://i264.photobucket.com/albums/ii188/ghoticghotic/Fotografie0013-1.jpg
Negativní: http://i264.photobucket.com/albums/ii188/ghoticghotic/Fotografie0017-1.jpg
Noční režim: http://i264.photobucket.com/albums/ii188/ghoticghotic/Fotografie0022.jpg
Noční režim 2: http://i264.photobucket.com/albums/ii188/ghoticghotic/Fotografie0030-2.jpg
Noční režim 3: http://i264.photobucket.com/albums/ii188/ghoticghotic/Fotografie0032.jpg
Režim Auto: http://i264.photobucket.com/albums/ii188/ghoticghotic/Fotografie0026.jpg
Režim Auto ISO 800: http://i264.photobucket.com/albums/ii188/ghoticghotic/Fotografie0033-1.jpg
Režim Auto ISO 400: http://i264.photobucket.com/albums/ii188/ghoticghotic/Fotografie0034-1.jpgg
Režim Auto ISO 200: http://i264.photobucket.com/albums/ii188/ghoticghotic/Fotografie0035.jpg
Režim Auto ISO 100: http://i264.photobucket.com/albums/ii188/ghoticghotic/Fotografie0037-1.jpg

Přednosti

Displej, výdrž, rychlost, GPS, Wi-fi

Nedostatky

Špatně se sundavá kryt baterie...

Cena při koupi

8 500 Kč

Fotogalerie

Samsung S8000 JetSamsung S8000 JetSamsung S8000 JetSamsung S8000 JetSamsung S8000 Jet

Samsung S8000 Jet
rozměry a hmotnost: 109 × 54 × 12,0 mm, 110 g
displej: 3,1", odporový AMOLED, 480 × 800, 301 PPI
sítě: GSM, 3G
konektivita: microUSB Type-B, Wi-Fi none, Bluetooth null, GPS
paměť: 2 GB, microSDHC (32 GB), baterie: 1 100 mAh
procesor: neuvádí se
operační systém: nestandardní
fotoaparát: 5MPx, video (720 × 480), autofocus, blesk
29 %
vybavenost
cena: už se neprodáváOhodnoťte tuto recenzi. Byla užitečná?

Ano  Ne

Zajímají vás další recenze?

Nabízíme vám možnost aktivovat si upozornění na další čtenářské recenze. Upozornění dostanete e-mailem na svoji adresu a dodatečně ho můžete kdykoli zrušit.

Vaše e-mailová adresa:

Nabízíme vám možnost aktivovat si upozornění na další čtenářské recenze. Upozornění dostanete e-mailem na svoji adresu a dodatečně ho můžete kdykoli zrušit.


Odesláním souhlasíte s podmínkami užívání služeb

Aktivovat upozornění

~/PubSystem.Controls.Run.Reviews/ReviewDetail.ascx
System.Net.WebException
Unable to connect to the remote server
System
at System.Net.HttpWebRequest.GetResponse() at System.Xml.XmlDownloadManager.GetNonFileStream(Uri uri, ICredentials credentials) at System.Xml.XmlUrlResolver.GetEntity(Uri absoluteUri, String role, Type ofObjectToReturn) at System.Xml.XmlReader.Create(String inputUri, XmlReaderSettings settings, XmlParserContext inputContext) at System.Xml.Linq.XElement.Load(String uri, LoadOptions options) at ASP.pubsystem_controls_run_reviews_reviewdetail_ascx.GetGalleryImages() at ASP.pubsystem_controls_run_reviews_reviewdetail_ascx.__DataBinding__control19(Object sender, EventArgs e) at System.Web.UI.Control.OnDataBinding(EventArgs e) at System.Web.UI.Control.DataBind(Boolean raiseOnDataBinding) at System.Web.UI.Control.DataBindChildren() at System.Web.UI.Control.DataBind(Boolean raiseOnDataBinding) at PubSystem.Controls.Run.Reviews.ReviewDetail.DataBind() at PubSystem.Controls.Run.Reviews.ReviewDetail.InitData() at System.Web.UI.Control.OnLoad(EventArgs e) at System.Web.UI.Control.LoadRecursive() at System.Web.UI.Control.AddedControl(Control control, Int32 index) at PubSystem.Controls.Run.CacheControl.CreateChildControls()